پرش به محتوا

روسیه: ناوالنی در استخدام آمریکا و اروپا است.

زاخارووا: گزارش‌ها درباره پشتیبانی سفارتخانه‌های خارجی از آلکسی ناوالنی تایید شدند


 ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مطلبی در کانال تلگرامی‌اش عنوان کرد، اطلاعات در مورد اینکه آلکسی ناوالنی، وبلاگ نویس و مخالف روس توسط سفارتخانه‌های خارجی در روسیه پشتیبانی می‌شده قطعی است و بخش عمده پولهای غیر قانونی کشورهای غربی به او از طریق هیاتهای دیپلماتیک آمریکا و آلمان ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، این دیپلمات در این مطلب خود نوشت: من این اطلاعات را دریافت کرده‌ام که در بین پشتیبان‌های پروژه‌های ناوالنی ده‌ها کارمند سفارتخانه‌های خارجی در روسیه بوده‌اند. تصمیم گرفتم راست و دروغ بودن آن را بفهمم. این مطلب دروغ نبود و همه چیز تایید شد. برنامه به این ترتیب بود؛ سفارتخانه‌های خارجی در روسیه عادت داشته‌اند اتباع روسی را به استخدام در آورده و به آنها پولی را که بعدا به آژانسهای مربوطه منتقل میشد پرداخت کنند. حدس بزنید بخش عمده پولهای اهدایی از طریق کدام سفارتخانه‌ها ارائه شدند. درست است، از طریق هیاتهای دیپلماتیک آمریکا و آلمان.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به این اشاره کرد که کارمندان سفارتخانه‌های کانادا، فرانسه، اسپانیا و دیگر اعضای ناتو هم در این «چرخ و فلک کوچک» بوده‌اند.

زاخارووا اظهار کرد: خبرنگاران و فعالان مدنی ما باید مشخص کنند آیا دولتهای خارجی پشت این شکل از انتقال پول به صورت ویژه برای ناوالنی بوده‌اند یا اینکه ناشی از یک رابطه تعجب آور بین کارفرما و کارمند بوده است.

وی افزود: صادقانه بگویم من به چیز دیگری توجه می‌کنم. می‌توانید تصور کنید اگر به عنوان مثال کارمندان نهادهای دیپلماتیک روسیه به جمهوریخواهان در آمریکا یا کاتالان‌ها در اسپانیا پول می‌دادند چه هیستری در رسانه‌های جریان اصلی غربی به راه می‌افتاد. همه جای دنیا جیغ و فریاد وجود داشت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: