پرش به محتوا

همدستان آمریکا در نیکاراگوئه در مقابل قانون قرار میگیرند.

دادگستری نیکاراگوئه جمعه تصمیم گرفت سه همدست آمریکا برای ایجاد آشوب و درگیری در انتخابات آتی در نیکاراگوئه را در مقابل قانون قرار دهد و فعلا آن‌ها را در بازداشت موقت می‌باشند.

این تصمیم یک روز پس از تصمیمی مشابه علیه کریستینا چامورو گرفته می‌شود که به عنوان سرنخ اصلی همدستی با سازمان‌های برانداز امپریالیسم آمریکا نقش ایفا میکند. انتخابات ریاست جمهوری هفت نوامبر برای چهارمین دوره متوالی رئیس جمهور شود.
کمی بیش از دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، سه نامزد مخالف به نام‌های فلیکس مارادیاگا، آرتور کروز و خوآن سباستین چامورو در جلسه استماع مقدماتی که در زندان ال چیپوت در ماناگوئا برگزار شد، به اتهام همکاری مستقیم با زمینداران بزرگ، سرمایه‌داران و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا ،(که خود علنا به این همکاری افتخار میکنند و تصاویر ملاقات با سران سیا و سازمان‌های حقوق بشری وابسته به وزارت امورخارجه پمپئو را منتشر کرده‌اند) ضربه به حاکمیت ملی و خیانت به میهن به دادگاه ارجاع داده شدند.
 کریستینا چامورو به پولشویی از طریق بنیادی به نام مادرش، ویولتا چامورو رئیس جمهور پیشین نیکاراگوئه، متهم شده است.
این سازمان غیردولتی که ماه فوریه تعطیل شد، تحت عنوان ساختکی مرکز آموزش خبرنگاران و دفاع از آزادی مطبوعات فعالیت میکرد که به مدت ۲۰ سال توسط کریستینا چامورو اداره می‌شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: