پرش به محتوا

سوریه حمله موشکی اسرائیل را دفع کرد + ویدیو

به نقل از روسیه امروز، واحد خنثی‌سازی بمب در میان نظامیان ارتش اسرائیل صبح امروز تکه‌هایی از بقایای موشک زمین به هوای سوری موسوم به «سام» را در شمال تل‌آویو پیدا کرد.

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» با تایید این خبر از پاسخ موشک‌های سوری به تجاوز هوایی و حمله به دمشق از سوی اسرائیل در همان دقایق اولیه صبح خبر داد.

بر اساس اعلام جروزالم پست، موشک پدافند هوایی سوریه که پاسخی به حملات موشکی اسرائیل بود بر فراز دریای مدیترانه منفجر شده است.

بامداد امروز ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد سامانه پدافند موشکی ارتش با رهگیری موشک‌های هوا به زمین رژیم اسرائیل، بیشتر آن‌ها را منهدم کرده است.

در این بیانیه آمده است: ساعت یک و ۲۶ دقیقه بامداد به وقت محلی، رژیم اسرائیل با شلیک چند فروند موشک هوا به زمین از آسمان جنوب شرق بیروت در لبنان، اهدافی را در اطراف شهر دمشق، پایتخت سوریه هدف حمله قرار داد. این تجاوز هوایی تنها تلفات مادی بر جای گذاشت.
اندکی پس از تجاوز اسرائیل ، صدای انفجارهای قوی در تل آویو شنیده شد. به نظر می رسد حداقل یکی از موشک های ضد هوایی سوریه از حریم هوایی اسرائیل عبور کرده و احتمالاً بر فراز دریای مدیترانه در نزدیکی تل آویو منفجر شده است.

ارتش اسرائیل روز جمعه با انتشار بیانیه ای تأیید کرد که موشک سوری در ساعات اولیه بامداد جمعه به سمت اسرائیل شلیک شده است. به گفته نیروهای مسلح اسرائیل (IDF) ، این موشک بر فراز دریای مدیترانه منفجر شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: