پرش به محتوا

پاکسازی منتقدان یهودی اسرائیل و صهیونیسم از حزب کارگر انگلیس

براساس گزارش میدل ایست مانیتور، یک گزارش جدید نشان می دهد حزب کارگر انگلیس، یهودیان منتقد اسرائیل را پاکسازی می کند.

پایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتور در گزارشی نوشت: درگیری درون حزب کارگر انگلیس بر سر اسرائیل هفته گذشته به مرحله غافلگیر کننده‌ای رسید که ممکن است این حزب را به سوی آشفتگی بیشتر سوق دهد. «صدای یهودی برای کارگر» (JVL)، گروه اصلی یهودیان جناح چپ در حزب کارگر که به دلیل موضع بسیار انتقادی شان درباره اسرائیل، معروف هستند، این حزب به رهبری کی یِر استارمر را به «پاکسازی یهودیان از حزب» متهم کرده اند.

این اتهام در یک گزارش مفصل ۷۷ صفحه‌ای به «کمیسیون برابری و حقوق بشر» (EHRC) و گروه تحقیق فورد (Forde) مطرح شده است. استارمر این گروه را برای بررسی یافته‌های این کمیسیون در پی تحقیق ۱۷ ماهه آن درباره یهودی ستیزی ادعایی در درون حزب کارگر در دوران رهبری جرمی کوربین، تشکیل داد.

کمیسیون برابری و حقوق بشر هیچ شواهدی دال بر یهودی ستیزی منتسب به کوربین یا هیچ شواهدی دال بر نژادپرستی سازمانی نیافته است که باعث ناامیدی بسیاری در جناح راست حزب کارگر شده است. با وجود این، این کمیسیون «موارد مشخصی از آزار و اذیت، تبعیض و مداخله سیاسی» را یافته است.

در حالی که این مسئله نژادپرستی سازمانی درون اسرائیل را همانگونه که آفریقای جنوبی آپارتاید در سراسر جهان برجسته شد، برای احزاب ترقی خواه به مسئله‌ای مرکزی تبدیل کرده است، از استارمر که گفته است «بدون قید و شرط از صهیونیستم حمایت می‌کند»، به دلیل تلاش برای به حاشیه راندن و حتی جلوگیری از فعالیت بخش‌هایی از حزب کارگر که به شدت منتقد اسرائیل هستند، به شدت انتقاد شده است.

گروه «صدای یهودی برای کارگر» در گزارش خود به کمیسیون برابری و حقوق بشر و گروه تحقیق فورد، از حزب کارگر به دلیل «پاکسازی یهودیان از حزب» انتقاد کرده است. این گزارش از این حزب می‌خواهد مسئولیت‌های خود را به عنوان یک حزب سیاسی ضد نژادپرستی، جدی بگیرد و به طیف کامل دیدگاه‌های سیاسی در میان اعضای یهودی خود، احترام بگذارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: