پرش به محتوا

کوبا فعالیت شرکت‌های کوچک و متوسط را مجاز اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری  کوبا و شبکه رسانه ای روسیه امروز جمهوری سوسیالیستی کوبا قصد دارد برای به روزی اقتصاد این کشور که به شدت از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا و متحدانش و رکود گردشگری به دلیل شیوع بیماری هم گیر ویروس کرونا در سر تا سر جهان رنج می برد کسب و کارهای کوچک و متوسط در کوبا را مجاز اعلام کند.

شورای دولتی کشور سوسیالیستی کوبا قانونی را تصویب کرد که تاسیس و فعالیت شرکت هایی که با حداکثر یکصد کارمند را مجاز کرد. میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور روز شنبه در شبکه اجتماعی توییتر این خبر را رسما تایید کرد:

٬ما با قاطعیت کامل قدم های جدی در جهت به روز رسانی مدل اقتصادی کوبا برمی‌داریم٬

به گفته مقامات دولتی کوبا هدف از این اقدامات افزایش مشارکت مردم در اقتصاد ملی است. مقامات کوبایی امیدوارند با اجرای این قوانین این تحول باعث ایجاد تنوع مشاغل٬ افزایش تولید و ارزش افزوده در کشور شود.در عین حال آنها امیدوارند که این تصمیم ها به ایجاد فرصتهای جدید شغلی در کوبا نیز منجر شود. 

بر اساس قانون جدید امکان به وجود آمدن شرکت های دولتی٫ خصوصی و مختلط دولتی و خصوصی فراهم می شود.

بر اساس این قانون شرکت های خرد شامل شرکت هایی می شود که حداکثر تا ۱۰ کارمند را استخدام کرده باشد. شرکت‌های کوچک شامل شرکت‌های می‌شود که ۳۵ کارمند داشته باشند.به شرکتهایی شرکت های متوسط اطلاق می شود که تا یکصد کارمند را استخدام کنند. 

اقتصاد کوبا از رکود شدید گردشگری به خاطر بیماری هم گیر کرونا٫ تحریم‌های شدید آمریکا و متحدانش رنج می برد کوبا به علت محاصره اقتصادی کشور دوست و برادر ونزوئلا توسط آمریکا و اروپا از کمک های مواد سوختی وانرژی زای ونزوئلا نیز محروم شده است. به علت تحریم های شدید آمریکا کمبودهای در زمینه تامین مواد غذایی در کوبا به وجود آمده است. پس از اعتراضات یازدهم ژوئیه در کوبا٫ دولت سوسیالیستی کوبا محدودیت های ورود مواد غذایی و دارو از طریق مسافران را تا پایان سال لغو کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: