پرش به محتوا

شیفتگی رسانه های آمریکایی به دروغ پردازی درباره منشاء کرونا

شیفتگی رسانه های آمریکایی به دروغ پردازی درباره منشاء کرونا_fororder_gjrp
شبکه سی ان ان روز پنج شنبه 5 اگوست/ 13 امرداد با انتشار گزارشی مدعی شد که داده های ژنتیک از جمله داده های پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان را که از سازمان اطلاعاتی آمریکا به دست آمده، یافته که با انجام تحقیقات بر روی آن ها، منشاء کرونا مشخص خواهد شد. اما این رسانه اعتراف کرد چگونگی کسب این اطلاعات از سوی سازمان اطلاعاتی آمریکا معلوم نیست.

این نخستین بار نیست که یک رسانه آمریکایی در این راستا به شایعه سازی پرداخته است. روزنامه وال استریت ژورنال در ماه مه نیز با انتشار مقاله ای و بدون هیچ استدلال، شایعه ای مربوط به ابتلای سه کارمند پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان به بیماری عفونی در ماه نوامبر سال 2019 را منتشر کرد.

به غیر از رسانه ها و سازمان های اطلاعاتی، برخی سیاستمداران آمریکایی نیز در این راستا بسیار به تکاپو افتاده اند. مک کال یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز دوم اگوست گزارش تجدید شده منشاءیابی کرونا را منتشر و بار دیگر تئوری نشت ویروس از آزمایشگاه ووهان را تکرار کرد.

گنادی اونیشنکو عضو آکادمی علوم و نیز عضو دومای روسیه در این باره گفت: این گزارش بی اساس و بدون اعتبار است و می توان گفت یک داستان تخیلی بیش نیست.

در شرایطی که شمار مبتلایان کرونا در سراسر جهان از 200 میلیون نفر فراتر رفته، مهم ترین کار همکاری و همبستگی برای مقابله با کرونا و نجات جان مردم است. شیفتگی برخی آمریکایی ها به دروغ پردازی و فرافکنی هرگز به مقابله این کشور با کرونا کمکی نمی کند.

© China Radio International.CRI. All Rights Reserved

16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: