پرش به محتوا

ادعای آمریکا قطعا ساختگی است!

سنتکام، ستاد نیروهای مرکزی آمریکا، روز جمعه ۱۵ مرداد نتایج تحقیقات این ستاد درباره حمله اخیر به یک کشتی تجاری مرتبط با اسرائیل را منتشر کرد که عنوان می‌کند ایران با انجام سه حمله پهپادی این کشتی را هدف قرار داد.

سنتکام، ستاد نیروهای مرکزی آمریکا، روز جمعه ۱۵ مرداد نتایج تحقیقات این ستاد درباره حمله اخیر به یک کشتی تجاری مرتبط با اسرائیل را منتشر کرد. براساس این بیانیه نظامیان این ستاد چند قطعه از پهپاد سوم ایرانی را از دریا بیرون کشیده و بازیابی کرده و به این نتیجه رسیدند که مشابه نمونه‌های پیش گردآوری شده از پهپادهای تهاجمی ساخت ایران بوده است.

سنتکام، ستاد نیروهای مرکزی آمریکا، روز جمعه ۱۵ مرداد نتایج تحقیقات این ستاد درباره حمله اخیر به یک کشتی تجاری مرتبط با اسرائیل را منتشر کرد که عنوان می‌کند ایران با انجام سه حمله پهپادی این کشتی را هدف قرار داد.

به گزارش «انتخاب»؛ سنتکام اعلام کرد که دو حمله اول پهپادی به کشتی در روز هفتم مرداد ناموفق بود اما حمله سوم با پهپاد انفجاری، باعث مرگ دو خدمه کشتی شد.

ستاد نیروهای مرکزی آمریکا تعیین کرده که حمله پهپادی حفره‌ای به قطر ۶ فوت (یک متر و ۸۰ سانتیمتر) در بخش کابین کاپیتان ایجاد کرد و به فضای داخلی کابین آسیب جدی رساند.

بر اساس بیانیه سنتکام، نظامیان این ستاد چند قطعه از پهپاد سوم ایرانی را از دریا بیرون کشیده و بازیابی کرده و به این نتیجه رسیدند که مشابه نمونه‌های پیش گردآوری شده از پهپادهای تهاجمی ساخت ایران بوده است.

لازم به تذکر است که عربستان هم در چند سال گذشته ایران را متهم به حمله پهپادی به پالایشگاه آرامکو کرده بود و برای اثبات ادعاهایش قطعاتی را که ادعا میکرد در حمله به تاسیسات پالایشگاهی دست داشته را در یک شوی تلویزیونی به نمایش گذاشت که اتفاقت نیروهای انگلیسی و آمریکایی نیز در این شوی تلویزیونی نماینده عربستان را همراهی می کردند. نتیجه چه شد؟ آنقدر مسخره بود که بایگانی شد! در این باره باید به این نکته اشاره کرد در حالی که در سرتاسر جهان سیستم‌های ماهواره‌ای کوچکترین حرکت و تغییری را به شکل ۲۴ ساعته با کیفیت بسیار بالا و ضبط و بایگانی می کنند و آن هم در منطقه پرآشوب خلیج فارس و دریای عمان رصد کشتی ها به شکل ماهواره ای به امری بسیار عادی تبدیل شده است چگونه ایالات متحده آمریکا در شرایطی قرار ندارد که بتواند فیلم حمله پهپادها به این کشتی را منتشر کند و نشان دهد که این پهپادها واقعاً از سوی ایران شلیک شده‌اند و این موضوع جالبتر میشود وقتی که بدانیم نیروهای یمنی که در فاصله بسیار کوتاهی با محل حادثه قرار دارد سال‌هاست به ساختن پهپادها مشابه ایران بر اساس نقشه ها پهپاد‌های ایرانی می پردازند حالا سوال اینجاست وقتی یمنی ها با این امکانات محدود بتوانند پهپاد مشابه ایرانی بسازند چرا اسرائیلی‌ها، عربستان سعودی و حتی ایالات متحده آمریکا دست به ساختن چنین پهپاد‌هائی نزدند؟ در نتیجه چنین ادعاهای بی پایه و اساسی از سوی انگلیس و آمریکا هیچ سندیتی برای اثبات اینکه ایران در این حمله دست داشته است ندارد به ویژه در گذشته نیز سابقه سناریو سازی دروغین امریکا و انگلیس بافی کاملاً آشکار است از دروغ سازی برای حمله به ویتنام تا دروغسازی برای حمله به عراق و دروغسازی در مورد ترور های سلاح وهاب شیمیائی روسیه در انگلیس تا دروغ اخیر ترور شیمیائی ناودانی و … دروغ‌های نسل کشی اویغورها در چین، دروغ کشتر مخالفان در ونروئلا، قبرهای دسته جمعی قربانیان کرونا در کوبا، دروغ دزدیدن مخالفان در کوبا، هدف قرار دادن هواپیمای مالزیائی در اکرائین، طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا، دست داشتن ایران در عملیات یازده سپتامبر، حمایت ایران از بن لادن تا دزدیدن مسیح علی‌نژاد در آستانه مذاکرات وین!

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: