پرش به محتوا

همکاری اسرائیل و امارات عربی برای ایجاد ناامنی در خلیج فارس و بدنام کردن ایران. کانون آشوب را به ایران منتقل کنیم.

دولت اسرائیل از چند ماه پیش با همکاری امارات عربی متحده و احتمال عربستان سعودی تلاش دارد که کانون درگیری ها و آشوب از اسرائیل و مناطق فلسطینی تحت اشغال این کشور را به خلیج فارس و به مرزهای ایران منتقل کند. دولت جدید اسرائیل بر خلاف دولت قبلی آن بخشی از تلاش خود را برای همکاری با همسایگان جنوبی ایران در خلیج فارس برای بر هم زدن نظم و آشوب در داخل کشور به کار می برد از جمله این اقدامات ایجاد آشوب در نقل و انتقال کشتی های تجاری و حتی به وجود آوردن سناریوهای ساختگی برای بدنام کردن ایران در جهت متحد کردن آنچه اسرائیل جامعه جهانی می‌خواند بر علیه ایران می باشد. در رسیدن به این هدف اسرائیل از حمایت سخاوتمندانه شیخ نشین های خلیج فارس از جمله امارات عربی متحده و بحرین و احتمالاً عربستان سعودی برخوردار است.

تنگ تر کردن حلقه محاصره با هدف ایجاد درگیری و آشوب در داخل ایران، به وجود آوردن اتحاد بین المللی با بستن اتهامات واهی!

برای درک بهتر فعالیتهای اسرائیل در منطقه علیه ایران باید به چند نکته به شکل گذرا اشاره کرد اسرائیل دارای پایگاه های گسترده جاسوسی در جمهوری آذربایجان علیه ایران میباشد فعالیت‌های جاسوسی و سایبری اسرائیل در جمهوری آذربایجان از حمایت غیرمستقیم ترکیه یعنی سکوت این دولت در مقابل این فعالیت ها برخوردار می‌باشد، در عین حال اسرائیلی‌ها سالهای متمادی است که در منطقه اقلیم کردستان عراق مرکز بسیار بزرگ جاسوسی برای آموزش خرابکاران با همکاری بخشی از اپوزیسیون ایرانی ایجاد کرده است شبه نظامیان عراقی متحد ایران بارها سعی کردند به این مرکز بزرگ جاسوسی اسرائیل حملاتی را انجام دهند که تا حدودی نیز موفق بودند در یکی از این حملات شایع شده بود که تعدادی از نیروهای امنیتی به قتل رسیدند این شایعه اما توسط ایران و یا اسرائیل و یا منبع دیگری به جز شبه نظامیان عراقی مورد تایید قرار نگرفت. اسرائیلی‌ها در حالی که نیم نگاهی به تحولات افغانستان داشته و تلاش می کنند که جا پای خود را برای باز کردن جبهه جدیدی در شرق بر علیه ایران محکم کنند و روی حمایت ایالات متحده آمریکا و همکاری احتمالی با طالبان و یا دولت فعلی افغانستان حساب باز کرده اند اکنون از تجربیات چندین ساله خود در خرابکاری سایبری ایجاد اختلال قطع برق ایجاد اختلال در رفت و آمد قطارها آسیب زدن به نیروگاه های اتمی ایران و به وجود آوردن حوادث خطرناک در مناطق حساس داخل ایران استفاده می کنند.

در این مسیر شیخ نشین های خلیج فارس با دست و دلبازی گسترده سعی در حمایت از اسرائیل و انتقال کانون آشوب ها به داخل ایران را دارند.

استقرار واحدهای سایبری اسرائیل در امارات برای ایجاد اختلال در خطوط هوایی و کشتیرانی
به گزارش شبکه رسانه‌ای روسیه امروز،حدود یک ماه است که واحدهای سایبری موساد با انتقال تجهیزات پیشرفته به یکی از امیرنشین‌های امارات عربی متحده، برنامه جامعی را برای ایجاد اختلال در شبکه‌های ارتباطی و سامانه‌های ناوبری دریایی و هوایی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان آغاز کرده‌اند.

رسانه‌های داخلی ایران اعلام کردند که اسرائیل با هدف انتقال کانون بحران از این کشور به منطقه خلیج فارس و دریای عمان و کاهش فشارهای سیاسی و امنیتی به هیئت حاکمه این رژیم، به دنبال ایجاد اختلال سایبری در سامانه‌های ناوبری هوایی و دریایی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان و بی‌ثبات‌سازی شرایط امنیتی در منطقه است.

در عین حال به گزارش شبکه خبری روسیه امروز، مقامات امنیتی ایرانی با اشاره به هدف اسرائیل از این اقدام گفت: ایجاد اختلاف و سوء تفاهم میان کشورهای حوزه خلیج فارس و وارد کردن آنها به درگیری ناخواسته، اصلی‌ترین هدف اسرائیل در این خصوص بوده است.

او انتقال کانون بحران از اسرائیل به منطقه خلیج فارس و دریای عمان و کاهش فشارهای سیاسی و امنیتی به هیئت حاکمه این کشور را هدف دیگر اسرائیل از بحران‌سازی در منطقه خلیج فارس عنوان کرد.

روسیه امروز در ادامه می نویسد، مقام امنیتی ایرانی با اشاره به اینکه در صورت لزوم اطلاعات دقیق‌تری از محل استقرار، تجهیزات فنی و برنامه‌های این تیم که در هماهنگی کامل با دستگاه اطلاعاتی امارات عربی متحده فعالیت می‌کند، اعلام خواهد شد.

بعد از ظهر دیروز سه‌شنبه، چهار کشتی نفت‌کش به نام‌های «کوئین ایماثا»، «گلدن بریلینت»، «جگ پوجا» و «ابس» به صورت هم‌زمان اعلام کردند که هدایت شناورها از فرمان آنها خارج شده است.

این رخداد ضمن ایجاد نگرانی نسبت به امنیت خطوط کشتیرانی تجاری شایعات زیادی را نیز به دنبال داشت.

روسیه امروز ادامه میدهد، به نقل از خبرگزاری ایران نور نیوز ، عضو شورای امنیت ملی ایران (SNSC).در بحبوحه ربوده شدن چند نفتکش در خلیج عمان ، ایران اعلام کرده است که یک عملیات خرابکاری سایبری اسرائیل در امارات متحده عربی پشت حوادث اخیر در منطقه بوده است.

گفته می شود که اسرائیل کمپین خرابکاری سایبری را در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) برای اختلال در حمل و نقل هوایی و حمل و نقل منطقه ای آغاز کرده است تا «نقطه مشکل» را از مناطق تحت اشغال اسرائیل به خلیج فارس و منطقه اطراف خلیج فارس منتقل کند.

این گزارش تنها یک روز پس از آن منتشر می شود که حداقل چهار کشتی در سواحل امارات هشدار دادند که کنترل خود را از دست داده اند. بر اساس گزارش رسانه ها ، کشتی ها نفتکش «ملکه اماتا» ، «طلایی درخشان» ، «جگ پوجا» و «ورطه» بودند. شرایط دقیق این حوادث نامشخص است. در حادثه ای دیگر ، یک مقام انگلیسی ابتدا گزارش داد که یک کشتی در خلیج فارس ربوده شده و ایران را به عنوان دولت مسئول این کشتی ربایی معرفی کرده است. پس از اعتراضات شدید تهران ، مقامات بریتانیایی ناگهان گزارش دادند که این حادثه بدون ارائه جزئیاتی از نحوه رهاسازی نفتکش ربوده شده به پایان رسیده است. دولت ایران گزارش های مداوم از وقوع حوادث امنیتی در خلیج فارس و دریای عرب را «بسیار مشکوک» ارزیابی کرده و آن را محکوم کرده است.

از آنجا که احیای توافق هسته ای با ایران دیگر هیچ چشم اندازی برای موفقیت ندارد ، به نظر می رسد دولت اسرائیل در تلاش است تا آمریکا را متقاعد کند که حمله نظامی علیه ایران تنها آلترناتیو است و آمریکا باید آنرا آغاز کند. با این حال ،همانطور که هارت مطرح کرده است، این سوال همچنان وجود دارد که آیا ایران آنقدر «بی عقل» خواهد بود که دست به تحریک آمریکا بزند و داوطلبانه بهانه یا انگیزه ای برای حمله به آنها هدیه کند. سوالها رز احتمالاً این معنی را می‌دهد که اصولاً تمامی این قصه‌ها که در خلیج فارس اتفاق بیفتد ربطی به ایران نداشته و زیر سر اسرائیل و اعراب خلیج فارس می باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: