پرش به محتوا

اولین محموله کمک‌های پزشکی چین به کوبا رسید.

به عنوان بخشی از کمپین جمع آوری کمک های مالی ، جمهوری خلق ۳۰ دستگاه تنفس مصنوعی به عنوان بخشی از کمک های پزشکی را به کوبا تحویل داد. این اولین بار نیست که چین به هاوانا کمک می کند. علاوه بر این ، چین و کشورهای دیگر با توجه به تشدید محاصره آمریکا و همه گیری کووید -۱۹ بارها از کوبا حمایت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری کوبائی پرنسا لاتینا ، نمایندگان دولت کوبا روز شنبه از چین برای اهدای ۳۰ دستگاه تنفس مصنوعی تشکر کردند. هاوانا این حرکت را به عنوان شاهدی دیگری برای دوستی قوی بین دو دولت ، احزاب کمونیست و خلق های دو کشور سوسیاایستی ارزیابی کرد.

آندرو وازکز ، کاردار سفارت کوبا در چین ، به پرنسا لاتینا گفت که این اقدام نشان دهنده اراده مقامات چین و خلق چین برای نشان دادن همبستگی خود با کوبا در زمانی است که کشور جزیره در شرایط سختی بسر میبرد.

وازکز ارسال این دستگاهها تنفسی توسط چین و ورود آنها در روز جمعه به کوبا را ابراز محبت ، همبستگی ارزیابی کرد و بر همکاری با تمام کشورهائی که در شرایط سخت بیماری کوی. ۱۹ پشتیبان کوبا هستند تاکید کردآ

او سپس در ادامه سخنانش یادآوری کرد که چین همچنان به ارائه کمک های مالی به دولت و مردم کوبا ادامه می دهد. این اولین بار نیست که چین به کوبا کمک رسانی میکند او همچنین خوش بین است که این کمک ها ادامه خواهد یافت، وازکز گفت کوبا همیشه می تواند روی آمادکی جمهوری خلق برای کمک بلاعوض به خلق کوبا حساب کند.

این دیپلمات کوبائی تاکید کرد که این راهکار چین راه درستی برای کمک به مردم کوبا است.
برای مقایسه از روز جمعه آمریکا به بهانه کمک به مردم کوبا تحریم‌های شدیدترین علیه مردم این جزیره اعمال خواهد کرد.
روز جمعه ، کوبا ۳۰ دستگاه تنفس را به عنوان بخشی از محموله اولیه تجهیزات پزشکی از دولت چین برای کمک به مبارزه با همه گیری کرونا دریافت کرد.
چین قبلاً چندین بار در مبارزه با همه گیری کووید -۱۹ کالاهای پزشکی به کوبا اهدا کرده بود.
کشورهای دیگر مانند روسیه و ویتنام نیز در چند هفته گذشته به کوبا کمک هایی کرده اند.
از دهه ۱۹۹۰ ، کوبا بارها و بارها موردحمایت جمهوری خلق چین بوده است ، چه در قالب کمک های مالی بلاعوض مادی و چه با اعطای و به تعویق انداختن باز‌پرداخت وام.
در ماه مه سال جاری ، کوبا ۵۰۰۰ سلول خورشیدی برای تولید انرژی پاک را از چین به عنوان بخشی از کمک های در چهارچوب «جاده ابریشم جدید» دریافت کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: