پرش به محتوا

انگلیس ایران را متهم به حملات هدفمند به تانکرهای نفتی کرد.

دولت انگلیس ایران را متهم به حملات هدفمند به تانکرهای نفتی در آبهای آزاد کرد.

وزارت خارجه بریتانیا تهران را با واکنش هماهنگ تهدید کرد و ادعا کرد که به احتمال زیاد ایران در پس از حملات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین به نفتکش اسرائیلی در ساحل و عمان قرار دارد.

دولت انگلیس در حالی که ایران را متهم کرد که مسئول حمله به نفتکش کل اسرائیلی هر روز پنجره در خلیج عمان می باشد بیانیه‌ای علیه دولت ایران به شرح زیر منتشر کرد:

بسیار محتمل است که ایران مسئول حمله هواپیماهای بدون سرنشین در آبهای آزاد در سواحل عمان را نفتکش اسرائیلی باشد.

ما معتقدیم این حمله عمدی ، هدفمند و نقض آشکار قوانین بین المللی از سوی ایران بوده است. ‹

نفتکش اسرائیلی با  پرچم لیبریایی که توسط شرکت زودیاک ماریتیم متعلق میلیاردر اسرائیلی ایال اوفر مستقر در لندن اداره می شود، روز پنجشنبه در شمال شرقی جزیره مسیره عمان هدف قرار گرفت. در اثر این حمله دو نفر کشته شدند: یک کاپیتان رومانیایی و یک نگهبان امنیتی انگلیسی.

پس از این حمله ، ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده که در منطقه فعالیت می کرد ، یک ‹هواپیمای بدون سرنشین انتحاری› را عامل این حمله دانست. لندن هیچ شواهد جدیدی برای روشنتر شدن ابهامات این حادثه ارائه نکرده است، بلکه این ادعا بسنده کرده که 

بر اساس ارزیابی بریتانیا ایران در پس این حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی قرار داد.

لندن این حمله را حمله غیرقانونی و بی‌رحمانه اعلام کرد و آن را محکوم نمودو از ایران خواست که به این حملات پایان دهد اما تاکنون تصمیمی تحت عنوان اقدامات تلافی‌جویانه مشخص بر علیه ایران توسط ارتش انگلیس اعلام نشده است.

در عوض بریتانیا ادعا می کند که مشغول بررسی این حادثه و هماهنگی با متحدان خود برای یک پاسخ هماهنگ به این حملات می باشد.

بیشتر اسرائیل اعلام کرده بود که تهران را مسئول این حملات می دانند و اسناد و مدارکی در اختیار دارد که آنها را در اختیار آمریکا و بریتانیا قرار خواهد داد تا مسئولیت و نقش ایران را در این حملات اثبات می کند.

 ایران هرگونه دخالت در این حملات را به شدت رد می‌کند.


واکنش ایران به اتهام زنی آمریکا و انگلیس:

اتهام زنی آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی

«آنتونی بلینکن» و «دومینیک راب» وزیران خارجه آمریکا و انگلیس در همراهی با ادعاهای اسرائیل و بدون ارائه مدرکی درباره کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان علیه ایران اتهام زنی کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه ای در همراهی با ادعاهای اسرائیل و بدون ارائه مدرک مستندی مدعی شد با بررسی اطلاعات موجود مطمئن هستیم ایران این حمله را اجرا کرده است.
این مقام آمریکایی مدعی شد با شرکای خود برای بررسی اقدامات بعدی همکاری می‌کنیم.

به گزارش گاردین، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز ادعا کرد لندن به این نتیجه رسیده است که به احتمال زیاد ایران در ۲۹ ژوئیه با استفاده از یک یا چند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) به کشتی تجاری در آبهای بین المللی عمان حمله کرده است.
وی بدون ارائه مدرکی در این زمینه و با محکوم کردن این حمله آن را غیرقانونی خواند و گفت کشتی ها باید آزادانه مطابق قوانین بین المللی حرکت کنند.
وزیر خارجه انگلیس ادعا کرد لندن با شرکای بین المللی در حال پاسخگویی هماهنگ به این حمله غیرقابل قبول است.

اظهارات آمریکا و انگلیس علیه ایران همسو با ادعاهای اسرائیل و فضاسازی ها و اتهام زنی های این رژیم علیه تهران است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اسکای نیوز، پیش از این نخست وزیر رژیم صهیونیستی ایران را به دست داشتن در حمله به کشتی اسرائیلی متهم کرده و مدعی شده بود که تهران مسئول هدف قرار گرفتن این کشتی نفتی است.
«نفتالی بنت» نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی تحریک آمیز گفته بود که » از جامعه جهانی این انتظار را داریم که به ایران نشان دهد مرتکب خطای فاحشی شده است و اسرائیل به روش خود پیامش را به تهران می‌رساند.»
سازمان بازرگانی دریایی ارتش انگلیس پیش از این در بیانیه کوتاهی گفته بود که حمله به کشتی اسرائیلی اواخر پنجشنبه شب در شمال شرقی جزیره «مصیره» کشور عمان و در فاصله نزدیک به ۳۰۰ کیلومتری مسقط پایتخت این کشور واقع در شبه جزیره عربی رخ داده و انگیزه آن، دزدی دریایی نبوده است.

درحالی که وزارت دفاع انگلیس کشتی هدف قرار گرفته در سواحل عمان را در مالکیت رژیم اسرائیل دانسته بود، رادیوی رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که «این کشتی ژاپنی است و توسط یک شرکت اسرائیلی به مالکیت ایان عوفر بازرگان اسرائیلی اداره می شود».

رژیم صهیونیستی و حامیانش حالا بعد از سه روز ایران را متهم کرده اند.


آمریکا مطمئن است که ایران در حمله به کشتی اسرائیلی دست داشته است!

وزیر خارجه ایالات متحده بدون ارائه شواهدی مستدل مدعی شد که واشنگتن در مورد دست داشتن ایران در حمله اخیر به یک نفتکش متعلق به اسرائیل در دریای عمان، اطمینان دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی ادعاهای واهی نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن تهران در حمله به نفتکش این رژیم در دریای عمان، اکنون «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده تنها با بیان اینکه «اطلاعات موجود می‌باشد!» مدعی شد که واشنگتن به دست داشتن ایران در حمله روز سی اُم ژوئیه به نفتکش رژیم صهیونیستی موسوم به «مرکر استریت» در سواحل عمان اطمینان دارد.

وی پس از طرح این ادعای بی اساس گفت که برای این اقدام هیچ توجیهی وجود ندارد و بدون ارائه جزئیات بیشتر قول داد که ایالات متحده به این اقدام «واکنش مقتضی نشان خواهد داد».

بلینکن در ادامه این اظهارات واهی مدعی شد که ایران با استفاده از یک فروند پهپاد انفجاری دست به این حمله زده است، حمله‌ای که به زعم او، باعث کشته شدن دو فرد بیگناه شده است.

گفتنی است، پیش از بلینکن، هم مقامات رژیم صهیونیستی و هم مقامات انگلیس تهران را به حمله به این نفتکش که باعث کشته شدن یک تبعه انگلیسی و یک تبعه رومانیایی شد، متهم کردند.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس با «غیرقانونی و سنگدلانه خواندن این حمله» مدعی شد که انگلیس و متحدانش در حال طراحی یک واکنش هماهنگ به آن هستند.

نفتالی بنت نیز از جامعه بین المللی خواست تا به آنچه که به ادعای او حمله ایران به این نفتکش بوده است، پاسخ دهد.

این در حالی است که مقامات تهران قویاً این اتهام‌ها را رد کرده و آن را «بی اساس» می‌خوانند و با زیر سوال بردن اعتبار ادعاهای رژیم صهیونیستی در خصوص این حمله، تأکید می‌کنند که «هرکجا که این رژیم [صهیونیستی] رفته، با خود بی ثباتی، ترور و خشونت را به ارمغان آورده است».

ک


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: