پرش به محتوا

جهان، قربانی بی کفایتی های آمریکا در کنترل اپیدمی کرونا


گزارشات منتشر شده اخیر از سوی آکادمی ملی علوم حاوی نتایجی است که جهان را شوکه کرده است؛ دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که تعداد واقعی موارد ابتلا به عفونت ویروسی کرونا در این کشور احتمالا تا 60 درصد کمتر برآورد شده که این نتیجه به این معناست که 65 میلیون نفر از مردم آمریکا ممکن است به ویروس کرونا آلوده شده باشند!

جهان، قربانی بی کفایتی های آمریکا در کنترل اپیدمی کرونا_fororder_rp
انتشار این خبر بار دیگر مردم جهان را به این نتیجه می رساند که تنها ابرقدرت جهان یعنی آمریکا به هیچ عنوان اپیدمی کرونا را داخل مرزهایش کنترل نکرده است که این روند یک کاستی و نقطه ضعف در نبرد جهانی علیه اپیدمی عامل ابتلا به بیماری کووید-19 محسوب می شود.

از طرف دیگر، دولت آمریکا هیچ اقدام کارآمدی در زمینه اتخاذ سیاست های کنترل خروج از این کشور به کار نگرفته و به همین دلیل ویروس کرونا به سرعت از داخل قلمرو و خاک این کشور به سراسر جهان در حال انتشار و گسترش است که این روند یک رفتار مسموم کننده جهانی از سوی آمریکا تلقی می گردد.

با نگاهی به جدول زمانی اپیدمی کرونا در آمریکا می توان به این نتیجه رسید که مواردی از ابتلا به ذات الریه در سال 2019 میلادی در آمریکا وجودد داشته اما دولت این کشور تعمدا و صرفا بر اساس منفعت طلبی های سیاسی، گزارش این موارد ابتلا را پنهان کرده و به سرکوب شدید دانشمندانی پرداخته است که در رابطه با این ذات الریه هشدارهای اولیه صادر کردند.

آمریکا در برابر اطلاعیه به موقع مربوط به اطلاعات اپیدمی کرونا، صادر شده از سوی چین و سازمان بهداشت جهانی خود را به کری زد و فرصت کنترل و مهار اپیدمی ویروس کرونا را از دست داد.

چنین رویکردی از سوی دولت آمریکا نه تنها باعث شیوع گسترده اپیدمی کووید-19 در آمریکا شد بلکه نبرد جهان علیه این اپیدمی را نیز به طرزی جدی به تاخیر انداخت.

سیاستمداران آمریکایی در مواجه با شیوع اپیدمی کرونا، هیچ مسئولیتی در قبال مردم کشور خودشان بر عهده نگرفته اند و به همان اندازه نیز در برابر جان و سلامت مردم کل جهان نیز بی تفاوتند!

بر اساس داده های رسمی ارائه شده در آمریکا، از آوریل سال 2020 تا مارس سال 2021 میلادی، مجموعا 23 هزار و 195 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی به مسافرت های خارجی زمینی و هوایی پرداخته اند و از آنجایی که دولت این کشور هیچ اقدام مؤثری در زمینه مهار اپیدمی کرونا در این کشور انجام نداده، جهان قربانی اپیدمی کرونای آمریکا شده است.

علاوه بر این، عملیات نظامی ارتش آمریکا در جهان و پایگاه های نظامی و آزمایشگاه های بیولوژیکی آن در بسیاری از کشورها نیز تهدیداتی جدی در مسیر کنترل و پیشگیری از بیماری های همه گیر محسوب می شوند.

عادت همیشگی آمریکا، «تسویه حساب» با سایر کشورها و انتقام گرفتن از آنهاست اما هیچ وقت به تاثیرات سردرگمی خود در نبردش علیه اپیدمی کرونا فکر هم نکرده بود!

فقط این نیست! برخی سیاستمداران آمریکایی به اپیدمی کرونا جنبه سیاسی داده اند و به عامل ابتلا به بیماری کووید-19 انگ می زنند و قابلیت ریشه یابی منشاء شیوع کرونا را در تلاش برای بی اعتبار کردن برخی کشورها (چین) و فرار از زیر بار مسئولیت های خود در زمینه واکنش ناکارآمد در برابر اپیدمی کرونا و همچنین دستیابی به هدف سیاسی اشان در زمینه بی اعتبار سازی و سرکوب چین، به ابزاری در راستای تامین منافع سیاسی اشان تبدیل کرده اند.

این رویکرد زشت و ترسناک آمریکا اساسا ویروس دیگری را در جهان منتشر کرده و آن یک «ویروس سیاسی» است؛ ویروسی که به مراتب ترسناک تر از ویروس کروناست.

نبرد با اپیدمی کرونا مسئولیت مشترک تمام بشریت است نه یک شکارگاه برای سیاستمداران آمریکایی که بدنبال منافع شخصی اشان هستند!

آمریکا نه تنها در نبرد خود با اپیدمی کرونا ناکام عمل کرده بلکه این اپیدمی را به سایر نقاط جهان صادر کرده و حتی با دستکاری های سیاسی فزاینده خود همکاری های جهانی در نبرد با این اپیدمی را مختل ساخته است.

سیاستمداران آمریکایی با این رفتارهای غیر مسئولانه در عین حال که نشان می دهند هیچ ارزش و اهمیتی برای علم قائل نیستند، از طرف دیگر به نقض اخلاق بین المللی می پردازند و در حال کشتار مردمند!

© China Radio International.CRI. All Rights Reserved

16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: