پرش به محتوا

کلوپ هاوس برای براندازی در کوبا با دولت آمریکا همکاری می کند

کوبا اعلام کرد که شبکه اجتماعی کلوب هاوس در راستای سیاست های آمریکا تلاش در جهت ایجاد آشوب و بی ثباتی در این کشور دارد.

هاوانا ، ۲۸ جولای (پرنسا لاتینا) ، برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا امروز اعلام کرد شبکه اجتماعی کلوب هاوس در جهت ایجاد ناآرامی و بی ثباتی در کوبا به فعالیت می‌پردازد، وی استفاده کاربران از این نرم افزار و فعالیت‌های غیر قانونی براندازانه این نرم افزار را تقبیح کرده و خواستار توقف این فعالیت ها شد.

بر اساس گفته های وزیر امور خارجه کوبا گروه‌های ضد دولتی در این جزیره از طریق استفاده از این نرم افزار شبکه اجتماعی دستورالعمل های لازم را از ایالات متحده برای ایجاد آشوب و درگیری های داخلی دریافت می کنند.

او در حساب کاربری توییتر خود بر این نکته تاکید کرد که به دلیل محاصره و تحریم های اقتصادی استفاده از هر برنامه شرکت چند ملیتی اپل برای کوبائی‌ها مانند دست نیافتنی و ناممکن است، اما ظاهراً تعداد معدودی از کاربران در این کشور موجود که دارای روابط خاص می باشند و با استفاده از این نرم افزار در درگیری ها و آشوب‌های داخلی کوبا فعال هستند.

وزیر امور خارجه کوبا فعالیتهای شرکت بین المللی اپل برای ایجاد آشوب و براندازی در کوبا را محکوم کرد.
.
کاخ سفید هنوز فراموش نکرده است که در ژانویه سال ۲۰۲۱ مجرمانی سایبری سازماندهی شده در اینترنت یک حمله به کنگره آمریکا را سازماندهی کرده آن هم بر اساس دروغی که گویا رئیس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری برعلیه دونالد ترامپ دست به تقلب زده و القای این دروغ شبکه های اجتماعی موجب حمله این افراد به کنگره شد .

کلاب هاوس ، یک شبکه گفتگوی اجتماعی صوتی است ، این شرکت گروه های مختلف و اتاق های مجازی را برای گفتگو در موضوعات مختلف ، گفتگو چند جانبه ، موسیقی ، تماس ها ، قرارها ، سخنرانی ها ، بحث های سیاسی و موارد دیگر در اختیار اعضا قرار می دهد.
این برنامه در سال ۲۰۲۰ توسط Alpha Exploration راه اندازی شد و در دسامبر ۲۰۲۰ تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار ارزش داشت. ارزش فعلی این شبکه اجتماعی در حد ۳ میلیارد دلار ارزیابی می شود.

شرکت تولید کننده نرم افزار شبکه اجتماعی کلوب هاوس اخیراً درگیر یک رسوایی امنیتی بوده که به دلیل هک کردن سرورهای این شرکت اطلاعات مهم ۳,۸ میلیارد نفر از کاربران این شبکه اجتماعی از جمله شماره تلفن های واقعی آن ها به سرقت رفته و در شبکه مخفی اینترنت به نام دارک نت به معرض فروش گذارده شده است.
ابعاد لو رفتن اطلاعات کاربران در حدی بوده است که متخصصین امنیت سایبری اعتراف کرده‌اند که حتی کسانی که عضویت در این شبکه اجتماعی نداشته اما با کاربرانی که در کلوپ هاوس فعال بودند ارتباط داشته و شماره تلفن هایشان در تلفنهای این کاربران موجود بوده است نیز در خطر فروش اطلاعات شخصی‌شان قرار دارند.%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: