پرش به محتوا

بیماری مشکوک عفونی در آمریکا و تردیدها درباره شیوع زودهنگام کرونا در این کشور

بیماری مشکوک عفونی در آمریکا و تردیدها درباره شیوع زودهنگام کرونا در این کشور_fororder_435467

پژوهشگران پژوهشگاه ملی بهداشت آمریکا چندی پیش با انتشار گزارش تحقیقاتی اعلام کردند که کروناویروس جدید در آغاز ماه دسامبر سال 2019 در آمریکا یافت شده است. علاوه بر این، در ماه ژوییه سال 2019، نوعی بیماری عفونی مشکوک «ذات الریه ناشی از مصرف سیگار الکترونیک» در چند ایالت آمریکا گزارش شده است.

بر اساس داده های منتشر شده مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا (CDC)، تا ماه فوریه سال 2020 میلادی، 2807 مورد مبتلا و فوقی ناشی از «سیگار الکترونیک» گزارش شده است. به گزارش رسانه های آمریکا، عوارض ظاهری و تصاویر اشعه ایکس بسیار شبیه بیماری کروناویروس جدید است.

سانجی گوپتا خبرنگار ارشد سی ان ان در این باره اعلام کرد: آمریکا از سال 2007 فروش سیگار الکترونیک را آغاز کرد، اما پیش تر هیچ موردی از بیماری مرموز ریه وجود نداشت و اکنون درباره ارتباط بین سیگار الکترونیک و بیماری یاد شده تردیدهای بسیار وجود دارد.

هرمان لورل تحلیلگر سیاسی مشهور فیلیپین که چندی پیش مقاله ای تحت عنوان «اجازه دهید بازرسی آزمایشگاه فورت دتریک انجام شود» منتشر کرد و در آن نوشت: آزمایشگاه بیولوژیک فورت دتریک آمریکا به دلیل مسایل امنیتی در ماه اگوست سال 2019 بسته شد و در پی آن بیماری مرموز «ذات الریه ناشی از مصرف سیگار الکترونیک» گزارش شد. این علت کافی برای انجام تحقیقات سازمان بهداشت جهانی درباره آن است.

پس از شیوع کرونا، چین به خواست خود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی را برای انجام تحقیقات منشاء کرونا به ووهان دعوت کرد، اما آمریکا درباره تردیدهای مربوط به آزمایشگاه فورت دتریک همچنان سکوت کرده است. آمریکا باید درباره این تردیدها به جامعه جهانی پاسخ دهد و تحقیقات منشاءیابی درباره آزمایشگاه بیولوژیک دتریک و شیوع بیماری مشکوک «ذات الریه ناشی از مصرف سیگار الکترونیک» از سوی سازمان بهداشت جهانی را بپذیرد.

© China Radio International.CRI. All Rights Reserved

16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: