پرش به محتوا

۱۰ میلیون چینی خواستار بازرسی از آزمایشگاه «فورت دتریک» آمریکا شدند

شمار کاربران اینترنتی چینی که طومار درخواست از سازمان بهداشت جهانی برای بازرسی از آزمایشگاه بیولوژیک نظامی «فورت دتریک» آمریکا را امضا کردند، از ۱۰ میلیون نفر فراتر رفت.

به گزارش رادیو بین المللی چین، تارنمای اینترنتی روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین این درخواست را از چند روز پیش مطرح کرده و از کاربران چینی خواسته بود آن را امضا کنند.

بر اساس این گزارش، در هنگام نزدیک بودن شمار ثبت نام کاربران به ۱۰ میلیون، سرور صفحه اینترنتی مورد حملات سایبری از آدرس های آی پی در آمریکا قرار گرفت، اما این حملات ناکام ماند.

در آغاز ماه ژوئن سال جاری در حاشیه نشست سازمان بهداشت جهانی، برخی کاربران اینترنتی چین با انتشار نامه ای علنی به سازمان بهداشت جهانی خواستار بازرسی از آزمایشگاه فورت دتریک آمریکا در برنامه منشاء یابی کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی شدند و یک صفحه اینترنتی برای امضای طومار این درخواست راه اندازی کردند.

این اقدام در شرایطی صورت گرفته است که گروه بین المللی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی پس از بازرسی در آغاز سال جاری نشت ویروس از آزمایشگاه ووهان در چین را بسیار بعید اعلام کرد.

این در حالی است که آمریکا با انحراف واقعیات همچنان بر شایعه پردازی و پخش تئوری نشت ویروس از پژوهشگاه ویروس شناس ووهان پافشاری کرده و سازمان بهداشت جهانی را به تمرکز منشاءیابی در چین وادار کرده است.

با این حال بر اساس گزارش های به دست آمده، اگر ویروس کرونا واقعاً از آزمایشگاه نشت کرده باشد، منطقی این است که آزمایشگاه بیولوژیک فورت دتریک آمریکا نخستین مقصد بازرسی باشد؛ چرا که طبق گزارش های متعدد رسانه ای و علمی، ویروس های مرگبار زیادی از جمله ویروس های «سارس» و «ابولا» در آنجا وجود داشته و آزمایش های بسیار خطرناک بیولوژیکی در این مرکز انجام شده است.

بر اساس این گزارش، قبل از شیوع بیماری کووید-۱۹ در فصل پاییز سال ۲۰۱۹، یک حادثه جدی نشت ویروس در آزمایشگاه فورت دتریک به وقوع پیوست اما دولت آمریکا به بهانه «امنیت ملی» از اعلام اطلاعات لازم خودداری کرد.

گزارش می افزاید: با توجه به آنکه تا کنون ده ها میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۶۰۰ هزار نفر جان باخته اند، بسیاری از کاربران اینترنتی چین بر این باورند که قبل از فصل پاییز سال ۲۰۱۹، کرونا در آمریکا شیوع داشته است.

افزون بر این، آمریکا همواره از امضای «پیمان منع سلاح های شیمیایی» خودداری کرده است.

جالب این است که رسانه های آمریکا طومار علنی مذکور و درخواست کاربران اینترنتی چینی را نادیده گرفته و برای انحراف افکار عمومی به سیاهنمایی پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان پرداخته و حتی برخی مقامات آمریکایی برای جمع آوری مدارک جعلی در این راستا ایجاد جایزه ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلاری را مطرح کردند.

مضحک این است که برخی رسانه های آمریکایی چندی پیش فهرست رده بندی مبارزه کشورها با کرونا را ایجاد کردند که در آن آمریکا با بیش از ۶۰۰ هزار مورد فوتی را در مقام نخست قرار دادند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: