پرش به محتوا

آمریکا وزیر دفاع کوبا را تحریم کرد.

بر اساس اعلام وزارتخانه های خارجه و خزانه داری رژیم امپریالیزم آمریکا، «آلوارو لوپز میرا» وزیر دفاع و یکی از واحدهای وزارت کشور کوبا به بهانه ساختکی سرکوب ناآرامی ها در این کشور آمریکای لاتین تحریم شدند.جانت یلن وزیر خزانه داری رژیم آمریکا با ادعای اینکه مردم کوبا به خاطر حقوق اساسی و جهانی به دولت خود اعتراض دارند، مدعی شده است این تحریم ها برای حمایت از مردم کوبا و تلاش آنها برای دستیابی به دموکراسی وضع شده است.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه رژیم آمریکا که حمایت کامل خود را از رژیم اسرائیل در سرکوب فلسطینی‌ها همیشه اعلام کرده نیز در بیانیه ای مدعی شده است ما در کنار هر کوبایی هستیم که به دنبال حکومتی است که به حقوق بشر و کرامت مردم کوبا احترام بگذارد و به اقدامات خود برای ارتقا پاسخگویی دولت کوبا در مورد نقض حقوق بشر ادامه می دهیم.


شش دهه تحریم و سیاست ظالمانه آمریکا علیه کوبا واقعیتی است که مردم این جزیره کارائیب را برای تامین زندگی عادی به سختی انداخته است.
تلاش‌های آمریکا برای دخالت در امور داخلی کوبا در حالی انجام می‌شود که «میگل دیاز کانل» رییس جمهوری کمونیست و مردمی کوبا اقدام های مداخله جویانه واشنگتن برای ویرانی این کشور را شکست خورده می‌داند.
دیاز کانل در پی افاضات جو بایدن همتای آمریکایی خود در مورد اینکه کوبا «یک کشور ناموفق» است، گفت که واشنگتن برغم هزینه میلیاردها دلار برای ویرانی کوبا شکست خورده است.

قانون ماگنیتسکی قانونی آمریکایی است که کنگره آمریکا آن را تصویب و باراک اوباما رئیس جمهور این کشور در دسامبر سال ۲۰۱۲ با امضای خود آن را اجرایی کرده است.

نام این قانون در ارتباط با نام فردی است به نام سرگئی ماگنیتسکی (Sergei Leonidovich Magnitsky) است. ماگنیتسکی (۱۹۷۲-۲۰۰۹) حقوقدان و وکیل دعاوی بود، برای دفتر وکالت آمریکایی «فایراستون دانکن» در روسیه کار می‌کرد و به صندوق سرمایه‌گذاری انگلیسی هرمیتیج کپیتال منیجمنت مشاوره می‌داد که متهم به امتناع از پرداخت مالیات بود در روز ۱۶ نوامبر ۲۰۰۹ در بازداشتگاه موقت «بوتیرکا» در مسکو در گذشت.
آمریکا بر اساس قانونی که خودش آن را تصویب کرده است علیه افرادی که آن‌ها را در مرگ ماگنیتسکی «مقصر» می‌خواند تحریم‌هایی را برقرار می‌کند و در این رابطه به اصطلاح «فهرست ماگنیتسکی» علیه ناقضان «حقوق بشر» را در روسیه تهیه کرده و اصلاحیه جکسون – ونیک را در رابطه با روابط تجاری-اقتصادی با روسیه لغو کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: