پرش به محتوا

پارلمان کوبا: به مداخله در امور کشورمان پایان دهید


مجلس ملی کوبا روز شنبه از قانون گذاران سراسر جهان خواست تا صدای خود را برای پایان اقدامات مداخله جویانه علیه این کشور بلند کنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی کوبایی پرنسا لاتینا، پارلمان کوبا در بیانیه‌ای که از سوی کمیسیون روابط بین الملل صادر شد، توقف تلاش‌ها برای کودتای نرم و همچنین پایان کارزار دروغین کنونی در کوبا را، که به عنوان بخشی از یک عملیات سیاسی-رسانه‌ای از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شود، خواستار شد.

این بیانیه از واشنگتن می‌خواهد به صدای جامعه بین الملل گوش دهد و موضوع رفع محاصره اقتصادی، تجاری و مالی علیه کوبا را که بار‌ها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد عنوان شده است، عملی سازد.
دیگر درخواست پارلمان کوبا، حذف به کارگیری سومین عنوان از قانون هلمز- برتون است؛ قانونی که اجازه طرح پرونده‌های قضایی در دادگاه‌های آمریکا علیه اشخاص یا نهاد‌هایی را می‌دهد که معاملات خود را با دارایی‌هایی که کوبا پس از ژانویه ۱۹۵۹ در آمریکا به ثبت رسانده، انجام می‌دهند.


فراخوان نمایندگان و گروه‌های همبستگی بین المللی همچنین شامل «حذف نام کوبا از لیست جعلی و غیرقانونی کشور‌های حامی تروریسم» طبق معیار‌های واشنگتن بود.
پارلمان کوبا حق سرزمینی ملی را برای دفاع از استقلال و حاکمیت خود در برابر هرگونه تهدید تصویب کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: