پرش به محتوا

جمهوری خلق چین طرح بی‌ثباتی و براندازی دولت انقلابی کوبا را محکوم کرد

جمهوری خلق چین طرح امریکا برای ایجاد ناآرامی و عدم ثبات کوارا مورد نکوهش قرار داد و آن را به شدت محکوم کرد.

پرنسا لاتینا خبرگزاری کوبا گزارش می دهد. نمایندگان دو کشور کوبا و چین امروز در بیانیه مشترکی اعلام کردند که ایالات متحده متحده آمریکا در پس به آرامی ها در این جزیره بوده و آنان با  

تقبیح این فعالیت ها بر این نکته تاکید کردند که آمریکا قصد ایجاد وضعیت عدم ثبات در این جزیره و دامن زدن به  خشونت در این کشور دارد.

کاردار سفارت هاوانا اعلام کرد در جلسه مطبوعاتی اعلام کرد که این حوادث در پی یک سری عملیات گسترده با هماهنگی گروه های ضد انقلاب و پشتیبانی فعالانه عناصر خشونت طلب صورت گرفته است. وی در ادامه صحبت های خود تاکید کرد که این پدیده جدیدی در کوبا نیست این بخشی از اقدامات پیش بینی شده است که در  دفترچه‌های راهنمای به راه انداختن جنگ غیر متعارف در آمریکا تهیه شده است.

این دیپلمات اعلام کرد که هدف آمریکا از این فعالیت‌ها از بین بردن نظم و اقتدار قانون اساسی با قصد به راه انداختن درگیری‌های داخلی در کوبا و در نهایت براندازی انقلاب مردمی کوبا است که مدت های زیادی است در انتظار آن به سر می برند.

او از این واقعیت ابراز تاسف کرد که متخاصمان از کمبود هایی که در اثر محاصره و تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کوبا وجود آمده سوء استفاده کردند. تحریم ها و محاصره های آمریکا در کنار شیوع بیماری ویروسی کرونا باعث ایجاد کمبودهای گسترده در جزیره در زمینه مواد غذایی و محصولات اساسی در بخش عمومی و بهداشت شده است. واسکز وی در ادامه سخنانش بر این نکته تاکید کرد که متاسفانه ایالات متحده آمریکا از محاصره و شروع بیماری کرونا برای فشار بیشتر بر کوبا استفاده می کنند. آمریکا در شرایطی که کشور به کمک‌های پزشکی نیاز دارد به فشارهای حداکثری بر علیه مردم کوبا می افزاید. او در ادامه صحبت هایش گفت که دولت کوبا نه تنها مانند یک دولت مسئول به کارهای عادی کشورداری ادامه می‌دهد بلکه در چند ماه گذشته از زمانی که بیماری ویروسی کرونا در جهان شیوع یافته است به کمک های انسانی و بشردوستانه خود در برابر در مورد کشورهای دیگر جهان ادامه داده و افزوده است. این دیپلمات از حمایت های کشورهایی مانند جمهوری خلق  ونزوئلا آرژانتین روسیه و مکزیک تشکر کرد

بدین ترتیب صاحبنظران همه اعتقاد دارندحوادثی که در کوبا اتفاق افتاده است امری آشنا برای کشورهای آمریکای لاتین بوده و بخشی از استراتژی امپریالیسم آمریکا برای براندازی و سرنگونی دولت های مخالف در منطقه و جهان می باشد.

https://wp.me/p1gf1m-XFu

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: