پرش به محتوا

تحریم مقامات دولت مردمی نیکاراگوئه توسط آمریکا

وزارت امور خارجه امپریالیست‌های آمریکایی روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد این محدودیت های روادید شامل دادستان ها، قضات و خانواده های آنان نیز می شود و هر گونه روادید آمریکا را که این افراد در اختیار داشتند، لغو کرده است.رژیم مداخله گر آمریکا دولت مردمی نیکاراگوئه را به تضعیف آنچه یانکی‌ها دموکراسی می‌دانند متهم و اعلام کرده است سیاست محدودیت روادید برای افرادی که در تضعیف دموکراسی نقش داشته اند از جمله مشارکت در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز، تصویب قوانین سرکوبگرایانه مانند قانون انتخابات و سوء استفاده از حقوق بشر در دستگیری ۲۶ مخالف سیاسی از جمله فعالان سیاسی و مدنی و نامزدهای ریاست جمهوری  اعمال شده است.

وزارت خارجه آمریکا گفته است  پاسخگویی را برای مقاماتی که حمله به دموکراسی و حقوق بشر را امکان پذیر می کنند، ارتقا خواهد داد و از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی در اختیار خود برای آزادی بیشتر، پاسخگویی و انتخابات آزاد و منصفانه حمایت خواهد کرد.

دانیل اورتگا رئیس جمهوری محبوب و مردمی نیکاراگوئه در پاسخ به اقدام واشنگتن در تحریم برخی از مقامات کشورش در یک نطق تلویزیونی گفته است این تحریم ها مانعی بر سر راه دولت وی نخواهند بود و مجرمان دستگیر شده را که از مخالفان دولت بوده و قصد اخلال در انتخابات عمومی پیش رو در این کشور را داشته اند ، آزاد نخواهد کرد.

دولت ترامپ و بعداً بایدن با اتهام اقدام علیه دموکراسی، برخی از مقامات دولت نیکاراگوئه را در فهرست تحریمی خود قرار داده است .
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در این باره گفته است: آمریکا از اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه و دولت این کشور می‌خواهد فوری نامزدهای ریاست جمهوری و دیگر رهبران مخالف و مدنی را که  بازداشت شده اند،  آزاد کند.
وی افزود: آمریکا این اقدامات را به صراحت محکوم می‌کند و اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه و کسانی که در این اقدامات دخالت داشتند را مسئول سلامتی و ایمنی این بازداشت شدگان می‌داند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: