گوناگون, سرتیتر
نوشتن دیدگاه

لودگی سیاسی آمریکا به اسم دفاع از آزادی مطبوعات/غرب، رسانه را فدای منافع می کند

وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا در تاریخ 10 جولای برابر با 19 تیرماه،‌ با صدور بیانیه ای به نام «ائتلاف آزادی رسانه»، درباره تعلیق روزنامه «اپل دیلی» ابراز نگرانی کرد و در عین حال دولت منطقه ویژه اداری هنگ کنگ را با ادعای سرکوب آزادی بیان مورد انتقاد قرار داد.

امضا کنندگان این بیانیه ضد چینی نیز برخی کشورهای آمریکایی و غربی بوده اند.

بدیهی است که صدور این بیانیه نیز، نمایش مسخره و لودگی سیاسی دیگری است که آمریکا با به راه انداختن آن در حال جمع کردن برخی کشورهای غربی جهت مداخله در امور هنگ کنگ به بهانه آزادی مطبوعات است اما نباید فراموش کرد که دستکاری های سیاسی برخی کشورهای معدود از جمله آمریکا و غربی ها نمی تواند جامعه بین المللی را فریب دهد.

اول از همه باید به این موضوع توجه داشت که موضوع روزنامه «اپل دیلی» هیچ ارتباطی با آزادی مطبوعات ندارد بلکه به نقض قانون امنیت ملی هنگ کنگ مربوط می شود؛ این روزنامه با پوشش رسانه ای مشغول انجام فعالیت های غیر قانونی علیه چین و ایجاد اخلال در هنگ کنگ بوده و این همان چیزی است که هر جامعه ای که تحت حاکمیت قانون اداره شود، آن را تحمل نخواهد کرد.

نکته دوم نیز این است که تعطیلی روزنامه «اپل دیلی» تصمیمی است که به تنهایی توسط هئیت مدیره آن اتخاذ شده است و هیچ مسئله ای تحت عنوان «تعطیلی اجباری» در این بین مطرح نیست.

بر اساس گزارش های منتشر شده توسط رسانه های هنگ کنگی، «اپل دیلی» مدت ها مدیریت ضعیفی داشته و جهت حفظ بقای چندین ساله خود، به درآمد غیرقانونی سیاسی متکی بوده و بنابراین، با این اوصاف، پایان این روزنامه امری اجتناب ناپذیر است.

آزادی مطبوعات به معنای دسترسی به یک سپر و پوشش برای انجام فعالیت های مجرمانه و غیر قانونی نیست.

نگاهی به جهان بیندازید! کدام کشور است که اجازه بدهد رسانه «اپل دیلی» با عملکرد بی پروا و عاری از حس مسئولیتش، امنیت آن کشور را به خطر بیندازد؟ آمریکا یا انگلیس؟

حقیقت این است که گفته ها و عملکرد آمریکا و غربی ها درباره آزادی مطبوعات با یکدیگر مغایرت دارد. این کشورها می توانند هر زمانی که لازم باشد، آزادی مطبوعات را قربانی منافع خود کنند.

شرایط کلی حاکم در هنگ کنگ تعریف شده است و این منطقه، دیگر نیازی به یک معلم مغرور و یا منافقی که مخاطب را گیج می کند، ندارد. با این اوصاف بهتر است آمریکا و کشورهای غربی روی حفاظت از آزادی مطبوعات خودشان متمرکز باشند چرا که لودگی های سیاسی این کشورها صرفا وقت تلف کنی است و زمان آن فرا رسیده است که این کشورها از به راه انداختن این نمایش های مسخره دست بردارند.

persian.cri.cn

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.