اخبار
نوشتن دیدگاه

دو واکسن چینی کرونا در طرح کواکس قرار گرفتند
اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی روز دوشنبه 12 ژوییه/ 21 تیر خبر داد: شرکت داروسازی «سینوفارم» و شرکت زیست دارویی «سینوواک» چین در طرح جهانی واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی(کواکس) قرار گرفتند و توافق نامه عرضه واکسن را امضا کرده و طبق آن، از ژوییه سال جاری، این دو واکسن چینی کرونا به طرح «کواکس» عرضه و در اختیار کشورهای در حال رشد برای مبارزه با کرونا قرار می گیرد. این برای حل مشکلات کمبود عرضه واکسن در کشورهای در حال رشد و برقراری عدالت در توزیع و در دسترس بودن واکسن کمک خواهد کرد.

مدیل عامل اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی اظهار کرد: ما از دو شرکت چینی واکسن کرونا استقبال می کنیم و بر این اساس، شرکت کنندگان «کواکس» می توانند در اولین زمان واکسن دریافت کنند. اتحاد جهانی نیز در اعلامیه خود اظهار کرد، با توجه به سرایت جدید سویه دلتا کرونا در سراسر جهان و تهدید جدی به سیستم بهداشتی جهان، دو شرکت چینی یادشده بی درنگ 110 میلیون دوز واکسن کرونا به جهان عرضه خواهند کرد و در آینده برای عرضه بیشتر واکسن نیز آماده اند.

براساس توافق نامه امضا شده، شرکت «سینوفارم» چین از ژوییه سال جاری تا شش ماهه نخست سال آینده 170 میلیون دوز واکسن و شرکت «سینوواک» کلا 380 میلیون دوز برای خرید از سوی اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی آماده خواهند کرد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.