پرش به محتوا

توطئه امپریالیستی آمریکا در کوبا به شکست انجامید

رئیس جمهوری کوبا از مداخله و توطئه ی آمریکا در بروز اعتراضات مردم این کشور آمریکا لاتین به محدودیت های کرونا و نحوه واکسیناسیون پرده برداشته است.

به درخواست رهبری حزب کمونیست کوبا مردم برای دفاع از انقلاب شان به خیابان‌ها آمدند

به گزارش پریسنا لاتینا، هزاران کوبایی روز یکشنبه (به وقت محلی) در اعتراضاتی از هاوانا تا سانتیاگو به خیابان ها آمدند و از محدودیت های همه گیری کرونا، سرعت واکسیناسیون و آنچه آنها گفتند بی توجهی دولت ابراز سرخوردگی کردند.

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا در یک سخنرانی تلویزیونی ملی ایالات متحده را مقصر ناآرامی ها دانست و طرفداران خود را به مقابله با تحریکات فراخواند.

رییس جمهوری کوبا همچنین بسیاری از معترضین را افراد صادق خواند اما افزود توسط کارزارهای تبلیغاتی آمریکا در رسانه های اجتماعی و مزدوران تحریک شدند و هشدار داد که تحریکات بعدی تحمل نخواهد شد.

به گزارش رویترز، با آغاز اعتراضات چندین بازداشت صورت گرفت، اما درگیری عمده ای صورت نگرفت.

اعتراضات مردمی در حالی در کوبا آغاز شده است که این کشور مدت های طولانی است که توسط دولت های آمریکا مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته است و شرایط شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشکلات تامین دارو و مواد غذایی را برای دولت کوبا تشدید کرده است.

رئیس جمهور کوبا از توده‌های مردم خواست برای دفاع از انقلاب خود به خیابان ها بیایند با اعلام درخواست حزب کمونیست کوبا و رئیس جمهور �ها هزار نفر از مردم برای دفاع از انقلاب کوبا و استقلال کشور خود و دفاع از دستاوردهای آن به خیابان‌های شهرهای و مناطق روستایی کوبا آمدند و برای دفاع از آن اعلام آمادگی کردند.

رئیس جمهور کوبا در میان معترضان

رئیس جمهوری کوبا بلاواسطه پس از انتشار اخبار اعتراضات مردم یکی از محلات هاوانا برای شنیدن صدای اعتراض مردم و پاسخ به آنها مستقیماً به این محله مراجعه کرد و با معترضان به گفتگو نشست او سعی کرد به منتقدان کوبایی توضیح دهد که مشکلات اقتصادی که در کوبا موجود است نتیجه مستقیم تحریم و محاصره اقتصادی امپریالیسم آمریکا است و در واقع در پس تمامی این کمبود ها فقط یک چیز یعنی محاصره امپریالیستی قرار دارد و مسئولین و حزب کمونیست کوبا تمام تلاش خود را برای سعادت و موفقیت این کشور به کار می برند.

مراقب دروغ سازی رسانه ها باشیم

پس از پخش خبر اعتراض بخشی از ساکنین هاوانا به وضعیت اقتصادی و فشار معیشتی که به خاطر محاصره اقتصادی آمریکا و وضعیت اظطراری کرونا در این کشور به وجود آمده، بخش وسیعی از رسانه‌های امپریالیستی و شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس های دروغین از انقلاب مصر به جای انقلاب کوبا سعی کرده‌اند در مورد این اعتراضات بزرگنمایی کرده و آن را یک تهدید جدی برای انقلاب مردمی و کوبا جلوه دهد.

تپوزیسیون. ارتجاعی تبعیدی در فلوریدا با انتشار عکسی از انقلاب مصر سعی دارند به تبلیغات دروغین علیه مردم و انقلاب کوبا دست بزنند.

بخشی از سخنان رئیس‌جمهور کوبا پس از حضور در میان معترضان:

«اگر [آمریکایی‌ها] می‌خواهند کاری برای کوبا انجام دهند، اگر واقعاً می‌خواهند دردی از مردم دوا کنند، اگر می‌خواهند مشکلات کوبا حل شود، تحریم‌ها را لغو کنند تا ببینیم اوضاع چگونه پیش خواهد رفت.
چرا این کار را نمی‌کنند؟ چرا شهامت لغو تحریم‌ها را ندارند؟
این نسل‌کشی نیست؟ این جنایت علیه بشریت نیست؟
همان‌هایی که تا دیروز برای آن‌ها کار می‌کردند امروز خودشان را نشان دادند.
آن‌ها این روایت را تبلیغ و ترویج می‌کنند که ما ‹دیکتاتوری› برقرار کرده‌ایم. این چه دیکتاتوری‌ای است که به مردمش اهمیت می‌دهد؛ در حوزهٔ سلامت، ما به دنبال بهزیستی برای همه هستیم، در این وضعیت توانمندی اتخاذ برنامه‌ها و سیاست عمومی برای خدمت به عموم مردم را داریم، و درصدد واکسیناسیون عمومی با واکسن کوبایی هستیم؛ چون می‌دانستیم کسی به ما واکسن نخواهد فروخت؛ پولی هم نداشتیم که وارد بازار جهانی بشویم و واکسن بخریم.
حالا می‌گویند ما قاتلیم. کشته‌ها کجای کوبا هستند؟ ناپدیدشدگان کجای کوبا هستند؟…»

@CubaSolidarity

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: