اخبار
نوشتن دیدگاه

سلام سرمایه داری: مرگ یک میلیارد موجود دریایی در پی گرمای شدید در آمریکای شمالی

پایگاه خبری اکسیوس گزارش داد: گرمای بی سابقه همراه با خشکسالی سبب مرگ نزدیک به یک میلیارد موجود کوچک دریایی شده که همین امر نگرانی ها در خصوص تغییر اکوسیستم منطقه را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری آمریکایی، ترکیب گرمای بی سابقه و خشکسالی شدید که طی دو هفته گذشته آمریکای شمالی را در نوردیده باعث مرگ صدها میلیون صدف دو کفه ای و دیگر حیوانات دریایی در دریای سالیش (شبکه پیچیده‌ای از راه‌های آبی ساحلی در بخش جنوب غربی بریتیش کلمبیا و شمال غربی آمریکا) شده است.

براساس گفته های «کریس هارلی» یک زیست شناس دریایی، تخمین زده می شود که در حدود یک میلیارد موجود کوچک دریایی در اوج گرمای ماه ژوئن (خرداد) از بین رفته اند.  

مرگ این موجودات دریایی همزمان با موج گرمای بی سابقه هفته گذشته در شمال غربی اقیانوس آرام رخ داد که مرگ بیش از صدها انسان را هم در پی داشت.

براساس پژوهشی که به تازگی توسط یک تیم بین المللی از محققان آب و هوایی انجام شده، گفته می شود بی شک دلیل موج گرمای بی سابقه تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت های انسانی است.  

به گفته هارلی موضوع اصلی نگران کننده در این خصوص این است که چنانچه تغییرت آب و هوایی با همین روند پیش برود و بجای هر هزار سال، هر ۱۰ سال شاهد یک موج گرمای شدید باشیم و موجودات دریایی از بین بروند، اکوسیستم دریایی منطقه شاهد دگرگونی های بسیاری خواهد بود.

ثبت دمای نزدیک به ۵۰ درجه سانتیگراد و موج گرمای بی سابقه روزهای گذشته در استان بریتیش کلمبیا سبب کشته شدن دستکم ۵۰۰ نفر و تخلیه برخی شهرها و روستاهای این استان غربی کانادا شده است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.