پرش به محتوا

لولا همچنان محبوب

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه ونزوئلایی تله سور، لولا داسیلوا، رهبر چپگرای برزیلی با ۲۷ ممیز ۸ درصد در مقایسه با ژایر بولسونارو، رئیس جمهور فعلی این کشور با ۲۱ ممیز ۶ دهم درصد، آراء مردم را در نظر سنجی‌ها رهبری می‌کند. 
مطابق با نظر سنجی که توسط شرکت‌های «جنیال اینورسیونس» و «کوآست کنسولتوریا» در برزیل صورت گرفته و نتیجه آن در شبکه‌های اجتماعی توییتر و یوتیوب منتشر شده است، لولا داسیلوا رئیس جمهور اسبق برزیل از ژایر بولسونارو، رئیس جمهور کنونی این کشور برای انتخابات ۲۰۲۲ پیش افتاده است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که رئیس جمهور اسبق برزیل می‌تواند در دور اول انتخابات با ۴۱ ممیز ۳ دهم درصد در مقابل ۴۲ ممیز ۳ دهم درصد کل آرای دیگر نامزدها، بر سایرین پیروز شود. این در حالی است که در تقابل با بولسونارو هم این ارقام برای لولا داسیلوا مطلوب است؛ وی با ۲۷ ممیز ۸ دهم درصد نسبت به رئیس جمهور فعلی پیشتاز است.

این نظرسنجی همچین نشان داد که «سیرو گومش» از حزب دموکرات کارگری و «سرجیو مورو»، نامزد بدون حزب در جایگاه سوم با ۵ ممیز ۹ دهم درصد قرار دارند. پس از این افراد، «جوآو دوریا» فرماندار فعلی سائوپولو از حزب سوسیال دموکراسی برزیل، با ۲ ممیز ۱ درصد و «لوئیز هنریکه ماندتا»، وزیر بهداشت اسبق دولت فعلی از حزب دموکرات با ۱ ممیز ۸ درصد دنبال می‌شوند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که آراء سفید و غیر معتبر ۸ ممیز ۶ درصد است؛ این در حالی است که آراء بلاتکلیف ۷ ممیز ۸ درصد تخمین زده می‌شود. همین مطالعه، لولا داسیلوا را در دور دوم انتخابات مقابل بولسونارو با ۵۲ ممیز ۶ درصد در مقایسه با ۳۳ درصد رئیس جمهور فعلی، برنده اعلام می‌کند. در این سناریو ۱۱ و نیم درصد آراء باطله یا سفید پیش بینی می‌شود.

این تحقیق از روش جدیدی استفاده کرده است که از ابزار‌های تصحیح نظرسنجی‌ها بهره می‌برد و قرار است، ماهانه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۲ انجام گیرد. بیش از هزار و ۵۰۰ نفر در سنین بالای ۱۶ سال در ۹۵ شهر که ۲۷ مرکز ایالتی برزیل را نیز شامل می‌شود، مورد پرسش قرار گرفتند. بر اساس گزارش این نظر سنجی، کاهش محبوبیت بولسونارو با سوء مدیریت دولت در مواجهه با بیماری همه گیر کووید-۱۹ و همچنین اتهام فساد در دولت او مرتبط است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: