پرش به محتوا

حمایت مالی آمریکا از سازمان‌های غیردولتی برای براندازی در کوبا


دولت کوبا برای مقابله با براندازی امپریالیسم آمریکا در قانون اساسی خود قوانین شماره ۸۰ و ۸۸ را به تصویب رسانده است این قوانین به سیستم حقوقی کوبا اجازه می دهد تا در مقابل راهکارهای براندازنده از خود مقاومت نشان دهد.
برونو رودریگز پاریلا وزیر امور خارجه کوبا و عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا بار دیگر صرف بودجه ی مالیات دهندگان و مردم آمریکا برای تضعیف نظام مردمی کوبا و ایجاد شرایط شورش و انقلاب در این کشور کارائیب را محکوم کرد.

وی در حساب توئیتر خود نوشت كه بدون اطلاع و موافقت مردم آمریكا ، دولت فدرال میلیون ها دلار مالیات به بودجه تحت عنوان سازمان های غیردولتی اختصاص می دهد كه در امور داخلی یک کشور مستقل و برای سرنگونی حکومت قانونی آن مداخله کنند او در ادامه گفت فعالیت های این سازمان های غیردولتی دریافت کننده بودجه در راستای ایجاد بی ثباتی در كوبا می‌باشد. وی در ادامه پیام خود لینک یک وبلاگ که در این مورد توضیحات بیشتری داده است را پیوست کرده است.

این وبلاگ گزارشی را به تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۲۱ منتشر کرد این آمار که شامل گزارشاتی از اسناد و مدارک مالیاتی آمریکا است، از سال ۲۰۰۰ آغاز میشود. این وبلاگ نشان می دهد که چگونه برخی سازمان های غیردولتی هر ساله به منابع مالی بودجه ای دولت ایالات متحده دسترسی دارند ، آنها وجوهی را بین خود تقسیم می کنند و گاهی کمک های مالی را به «دریافت کنندگان فرعی» ناشناس می رسانند. این شامل صدها فعال کوبایی است که عملاً حقوق بگیر دولت آمریکا می باشند.


پس از حسابرسی در فوریه ۲۰۲۱ ، «مدیرو دیموکراتیکو کوبانو» ، مستقر در میامی ، بیش از یک میلیون دلار صرف برنامه های رادیویی ، کمک های تحت عنوان «بشردوستانه» ، مدنی و سایر فعالیت ها کرده. اهداف واقعی این رسانه اما ایجاد فرهنگ براندازی در بین جوانان کوبایی است.
یک دارودسته دیگر تحت عنوان گروه پشتیبانی از دموکراسی که سرلوحه فعالیت‌های خود را کمک به خانواده آنچه آنها «زندانیان سیاسی» می‌خوانند قرار داده است این سازمان غیردولتی هم نزدیک به یک میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ دریافت کرده و نزدیک به ۹۰۰ هزار دلار نیز از سازمان کمک امریکایی یا Usaid به حساب‌اش واریز شده است. این در حالی است که همین سازمان غیر دولتی مبلغ بیش از ۳۰۰ هزار دلار از این بودجه را به یک دریافت کننده ناشناس ارسال کرده است.

سایر دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی امپریالیستی شامل سازمانهای غیر دولتی مانند شبکه خبری کوبا، بنیاد حقوق بشر کوبا، موسسه بین المللی مقابله با نژادپرستی و دفاع از حقوق بشر و برابری نژادی کوبا و خیریه کمک رسانی به قاره آمریکا می باشند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: