اخبار

از مرز ما عبور کنید، حمله می‎‌کنیم

هشدار روسیه به انگلیس؛
از مرز ما عبور کنید، حمله می‎‌کنیم
معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به اقدام تحریک‌آمیز اخیر ناوشکن انگلیسی تأکید کرد که مسکو می‌تواند به آن‌هایی که مرزهای روسیه را نقض می‌کنند، حمله کند.


به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با نشریه «Mezhdunarodnaya Zhizn» در سؤالی در خصوص اقدام تحریک‌آمیز ناوشکن انگلیسی «دیفندر» هشدار داد که مسکو ممکن است به آن‌هایی که به مرزهای این کشور تجاوز می‌کنند حمله کند.

ریابکوف در این خصوص گفت که مسکو می‌تواند به آن‌هایی که مرز روسیه را در دریای سیاه نقض می‌کنند، حمله کند اما چنین کاری را نخواهد کرد و لندن می بایست این پیام «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و جدیت اوضاعی که ناوشکن دیفندر به وجود آورد را درک کند.

معاون لاوروف در پاسخ به سؤالی درباره واکنش روسیه به تحرکات اخیر انگلیس گفت: «ما حمله نخواهیم کرد اما می‌توانیم حمله کنیم».

ریابکوف در این خصوص ادامه داد: «مسئله جدی است، استفاده از زور علیه یک ناقض مرز دولتی همیشه یک تصمیم‌ سیاسی بوده است و پیامی که مستقیماً رئیس‌جمهور (روسیه) ابلاغ کرد، جدیت این موضوع را نشان می‌دهد. فکر می‌کنم که لندن این پیام را شنید»