اخبار

تروریست‌های وابسته به امریکا در ونزوئلا محاکمه شدند

دادگاهی در ونزوئلا علیه سه مزدور آمریکا به اتهام تروریسم و سایر جرایم اعلام جرم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اعلام جرم علیه «خاویر تارازونا»، مدیر سازمان غیردولتی اندکی او مورد حمایت مالی و فکری امپریالیسم آمریکا و دو تن دیگر از مزدوران سه روز پس از آن صورت گرفت که این گروه در نشست خبری در کاراکاس، ونزوئلا اعلام کرد که اعضای دولت و گروه‌های مسلح غیرقانونی کلمبیایی با یکدیگر ارتباط دارند.

این گروه تروریستی که در پوشش مستندسازی فعالیت میکرده و به همین توجیه با تروریست‌های دولتی کلمبیایی در مرز ارتباطات نظامی برقرار کرده است.

«خوزه رافائل تارانزون» به همراه برادرش خاویر، «عمر دودیاس گارسیا» و «یونی رومرو» روز جمعه در ایالت فالکون و پس از آن دستگیر شدند.

رومرو چند ساعت پس از دستگیری آزاد شد. سه مرد دیگر به اتهام تحریک انزجار، خیانت و تروریسم مجرم شناخته شدند. دادگاه دستور داده که آنها باید در کاراکاس و در حبس بمانند.

آلونسو مدینا روآ، وکیل این متهمان گفت: دفتر دادستانی ۴۵ روز زمان دارد تا به تحقیق و شفاف سازی حقایق در این باره بپردازد.

طبق روال معمول امپریالیست‌های اتحادیه اروپا نگرانی خود را درباره این بازداشت‌ها در توئیتی اعلام کرد و خوآن گوآیدو کودتاچی و مزدور رسمی آمریکا، نیز نوشت: گزارش درباره حضور چریک‌ها، ربوده شدن سربازان و نقض حقوق بشر، جرم نیست.

چندین گروه حقوق بشری وابسته به آمریکا و اروپا ونزوئلایی و کارمندان سازمان‌های مانند دیده‌بان حقوق بشر نیز خواستار آزادی این افراد شده‌اند.