پرش به محتوا

رژیم آمریکا از صدور ویزا برای تیم ملی فوتبال کوبا سرباز زد.

ماناگوآ، نیکاراگوئه بر اساس گزارش خبرگزاری کوبایی پرنسا لاتینا وزیر امور خارجه کوبا و رودریگز و اتحادیه فوتبال این کشور تحریم تیم ملی فوتبال کوبا برای شرکت در در جام طلای کنکاکاف را محکوم کردند.

تیم ملی کوبا که در وضعیت مناسبی به سر می برد و آرزو داشت که در رقابت‌های مقدماتی جام طلایی به عنوان عضوی از این قاره شرکت کرده و به علت اینکه ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال کوبا ویزا اعطا نکند از شرکت در این مسابقات که در ایالت فلوریدای آمریکا و با شرکت کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی انجام می شود محروم شد. تیم ملی کوبا ابتدا در گواتمالا و سپس در نیکاراگوئه در انتظار ویزا به سر برد اما رژیم امپریالیستی آمریکا از دادن ویزا به بازیکنان کوبایی و اعضای همراهان فنی تیم ملی ممانعت کرد. رژیم آمریکا حتی گذرنامه بدون ویزای بازیکنان را نیز به آنها بازنگردانده است.

وزیر امور خارجه کوبا در پروفایل توئیتر خود نوشت: «دولت ایالات متحده نمی تواند تأخیر ویزا را برای تیم فوتبال کوبا ، که برای شرکت در جام طلایی آماده شده بود و درخواست برای شرکت در آن را قبلا در یک کشور سوم داده بود ، توجیه کند.»
آقای رودریگز در ادامه گفت که ما این رفتار را محکوم می‌کنیم این رفتارها به مردم کوبا آسیب می رساند و نشان می دهد که مسابقات ورزشی تحت تأثیر تصمیمات سیاسی قرار دارد و به آرزوهای مردم کوبا برای تیم ملی شان آسیب می زند.

فدراسیون فوتبال کوبا نیز با محکوم کردن این رفتار غیر ورزشی آن را یک عمل سیاسی کارانه خواند باید تاکید کرد که چنین رفتارهایی که هیچ ربطی به موضوعات ورزشی ندارد روح جوانمردانه ورزش و حقوق قانونی ورزشکاران و کوبا را نقض می کند آنها را به خطر می‌اندازد.
منابع دیپلماتیک به خبرگزاری گفتند که عدم امکان باز پس دادن گذرنامه بازیکنان کوبایی نه تنها مانع ورود آنها به مسابقات جام طلایی شده است بلکه باعث شده تا آنها نتوانند به تیم هایی که در کشورهای دیگر در آن بازی می کنند مانند کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین بازگردند.
علیرغم محرومیت تیم کوبا از حضور در این مسابقات این مسابقات در شهر پرت لودر دلیل فلوریدا آغاز شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: