پرش به محتوا

در پنجاه سالگی: با وجود اثبات دروغ بودن اتهامات، غرب میخواهد آسانژ رادر زندان از بین ببرد.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یادداشتی یادآور شد که اعضای اتحادیه اروپا و ناتو به سرنوشت جولیان آسانژ اهمیتی قائل نیستند.به گزارش خبرگزاری تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تاکید بر اینکه هدف برای ماشین قدرت سرکوبگر آمریکایی توجیه کننده وسیله است، در یادداشتی یادآور شد که اعضای اتحادیه اروپا و ناتو به سرنوشت جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس، اهمیتی قائل نیستند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه پس از اعلام خبر شهادت دروغ یکی از شاهدان در پرونده علیه «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر «ویکی لیکس»، به این مسئله اشاره کرد که هیچ یک از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در هیچ کدام از اجلاس اخیرشان اهمیتی برای سرنوشت این روزنامه نگار قائل نشدند.

زاخارووا با اشاره به اینکه یکی از شهود عمده پرونده وزارت دادگستری آمریکا علیه آسانژ، پذیرفته است که قسمت هایی از شهادتش ساختگی و جعلی بوده است، در کانال تلگرامش اعلام کرد: «آخر سر هم، هیچ یک از سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ناتو اشاره ای به سرنوشت آسانژ نکرد».

وی همچنین با یادآوری اینکه این روزنامه نگار همچنان در زندانی در انگلیس به سر می برد، ادامه داد: «بر اساس قوانین بریتانیا، مدت زمان حبس آسانژ مدت هاست که به سر رسیده است، اما چه کسی در غرب برای این موضوع اهمیت قائل است مادامی که موضوعات جالب بسیاری برای لیبرالیسم [غربی] در شرق وجود دارند».

زاخارووا در راستای اینکه این جریان نشانگر ظاهر بد ارزش های لیبرال غربی و راهکارهای غیر قانونی آنها است، ادامه داد: «ما درباره فشار تمام عیار، باج خواهی و ارعاب و جعل اسناد قضایی صحبت می کنیم. اما برای ماشین قدرت سرکوبگر آمریکایی، اهداف، توجیه کننده وسیله هستند».

به گزارش خبرگزاری مهر، پیشتر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که دولت وی به تلاش‌های مقامات پیشین این کشور برای پیگرد و استرداد قانونی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس ادامه می‌دهد.

وزارت دادگستری آمریکا در همین راستا شکوائیه‌ای را تنظیم کرده بود که در آن از دادگاهی در انگلیس خواسته شده است تا حکم ممنوعیت استرداد آسانژ به ایالات متحده را لغو کند.

گروه‌های حقوق بشری و مدافع آزادی‌های مدنی در راستای این اقدام دولت بایدن، از دادستان کل موقت ایالات متحده درخواست کردند تا اقدام قانونی برای پیگرد جولیان آسانژ را متوقف کند.

این گروه‌ها می‌گویند پرونده‌ای که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا علیه بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس ترتیب داده، می‌تواند بانی یک رویه قضائی باشد که تهدیدی جدی علیه آزادی مطبوعات خواهد بود.

به گزارش روسیه امروز، یکی از مهمترین شاهد هایی که علیه جولیان آسانژ شهادت داده است، در یک مصاحبه با روزنامه ایسلندی اخیراً اعتراف کرد که شهادتهای وی علیه جولیان آسانژ ساختگی بوده است.

این فرد که خود ایسلندی است در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های این کشور اظهار کرد که سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا وی را استخدام کرد تا در مورد جولیان آسانژ اطلاعات و شواهدی جمع آوری کند، در حقیقت از او جاسوسی کند. سازمان امنیت آمریکا گمان می کرد که وی از نزدیکان جولیان آسانژ می باشد و این این امر که وی با آسانژ واقعا ارتباط داسته حقیقت نداشته است و او از این طریق توانسته مقادیر قابل توجهی وجوهات بابت اطلاعات دروغ و نادرستی که در اختیار سازمان امنیت و اطلاعات آمریکا در مورد جولیان آسانژ قرار داده است دریافت کند، اما پس از مدتی که سرنوشت جولیان آسانژ را تعقیب کرد از کرده خود پشیمان است و امروز اعلام می کند که تمامی این اطلاعات دروغ و ساختگی بوده است.

نکته جالب تر در این مسئله این است که شاهد اصلی دارای سوابق دروغگویی و کلاهبرداری نیز می‌باشد به آمریکایی ها از این موضوع مطلع بودند با توجه به این موضوع که شاهد اصلی اعتراف کرده است که اطلاعات او ساختگی و دروغ بوده عملاً محکومیت جولیان آسانژ باید فوراً لغو شده و از زندان آزاد گردد تا بابت بیش از ۸۰۰ روز زندانی بودند در سلول انفرادی غرامت دریافت کند.

در حالی که آسان دیروز ۵۰ ساله شده است عملاً در چند سال گذشته به خاطر تحت تعقیب قرار گرفتن توسط دادگاههای غیرقانونی آمریکا و بریتانیا دچار بیماری های مختلف داشته و در سفارت اکوادور و سپس در زندانی در لندن به سر می‌برده وضعیت سلامتی و روحیه وی به شدت خطرناک بوده و احتمال اینکه جریان آسانژ بتواند این وضعیت اسفناک را ادامه دهد بسیار ضعیف می باشد. کشورهای غربی احتمالاً روی این مسئله که وی توانایی ادامه این وضعیت را ندارد تاکید کرده و منتظر این هستند که آسانژ سرنوشت مشابهی مانند بسیاری از دیگر زندانیانی که زیر فشار روحی قرار داشته‌اند راه انتخاب کند و خود را از بین ببرد. نگاه کنید به مک‌افی که اخیرا در زندان اسپانیا خودکشی شد،

نه ایالات متحده آمریکا و نه دیکر کشورهای غربی و اروپایی به اعتراف شاهد اصلی توجهی نکرده و جولیان آسانژ که همچنان در زندان در لندن به سر می‌برد
امروز به مناسبت ۵۰ ساله شدن جولیان آسانژ در زندان لندن در سراسر جهان در اعتراض به زندانی کردن این مبارزه آزادی مراسم مختلفی برگزار می شود.

ادوارد اسنودن اخیراً در یک مطلب توییتری اعلام کرده است با توجه به اینکه شاهد اصلی اعتراف کرده که مستندات در مورد جولیان آسانژ ساختگی بوده است روانشناسان باید فوراً از زندان آزاد شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: