اخبار

بیش از ۳۰ کشور جهان به نقض حقوق پناهجویاندر آمریکا اعتراض کردند

به نقل از سی جی تی اِن، بیش از ۳۰ کشور جهان با انتشار بیانیه‌ای مشترک، نگرانی عمیق خود را نسبت به نقض حقوق بشر در مراکز نگهداری از پناهجویان در آمریکا ابراز داشته و خواستار اقدامات فوری در راستای حل این مشکل شدند.

بر اساس این گزارش، کشورهای معترض به نقض گسترده حقوق بشر در مراکز نگهداری از پناهجویان آمریکا در جریان برگزاری ۴۷مین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که به صورت مجازی برگزاری شد، نسبت به این موضوع شدیداً اعتراض کردند؛ مهمترین این کشورها عبارتند از ایران، ونزوئلا، کره شمالی، بلاروس، چین و سوریه.

گفته می‌شود این نشست با حضور سفرای دائم کشورهای عضو سازمان ملل، سازمان‌های مردم نهاد و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد.

«چن شو» نماینده دائم چین در سازمان ملل نیز در جریان برگزاری این نشست، تاکید کرد که امنیت، شأن انسانی، حقوق بشر و آزادی‌های اولیه پناهجویان باید از طریق اقدامات لازم مورد صیانت قرار گیرند.

نماینده چین همچنین با اشاره به تأکید مکرر کمیسر عالی سازمان ملل و دیگر بخش‌های ویژه این سازمان بر ابراز نگرانی نسبت به سابقه نقض حقوق بشر در قبال مهاجران در مرزهای آمریکا از واشنگتن درخواست کرد که در این مورد دست به اقدام فوری بزند.