پرش به محتوا

اسرائیل: ایران با حمله به کشتی اسرائیلی حمله اسرائیل به ساختمان انرژی اتمی را تلافی کرد.


به گزارش روزنامه اسرائیلی جروزآلم پست، مقامات اسرائیلی حمله یک کشتی اسرائیلی که در شمال اقیانوس هند در حرکت بود را تایید کردند در نتیجه این حمله هنوز هیچ کشته و یا مصدومی گزارش نشده است، مقامات اسرائیل از این فرضیه حرکت می کنند که در پس این حمله ایران قرار دارد.


پایگاه خبری المیادین عصر شنبه گزارش داد که یک کشتی باری متعلق به اسرائیل در شمال اقیانوس هند با یک سلاح ناشناخته مورد اصابت قرار گرفته و در اثر این انفجار آتش سوزی در کشتی رخ داده است.

بر اساس این گزارش این کشتی قبل از آنکه به مقصد سواحل امارات حرکت کند در بندر جده لنگر انداخته بود، تا این لحظه هیچ کسی مسئولیت حمله به این کشتی را به عهده نگرفته است.
اسرائیلی ها حدس می زنند که این عملیات به تلافی عملیات خرابکارانه که ماه گذشته توسط عوامل اسرائیل علیه یکی از ساختمان های سازمان انرژی اتمی ایران در نزدیکی شهر کرج انجام شده است صورت گرفته بنا بر گزارش تایید نشد ه ای این حمله خسارات جدی به ساختمان سازمان انرژی اتمی ایران وارد کرده است.

جروزالم‌پست در ادامه می‌نویسد، این کشتی باری که با پرچم لیبریا در حرکت بود و متعلق به یک تاجر اسرائیلی بنام ایلان اوفر بوده، منابع اسرائیلی اعلام کردند که خدمه کشتی تابعیت اسرائیل را ندارند.

معاریو یک رسانه دیگر اسرائیل اعلام کرده است که این کشتی دو ماه پیش فروخته شده و دیگری تحت مالکیت خانواده ایلان اوفر نمی باشد.
داده‌های ردیابی بین المللی کشتی های باربری نشان می‌دهد که این کشتی ««تیندال سی ای ای وی» نام دارد و واقعاً قبل از آن که به سوی سواحل امارات حرکت کند در بندر جده پهلو گرفته بوده است.

به این ترتیب منابع اسرائیلی رسماً اعلام کردند که حمله به این کشتی به این معنی خواهد بود که ایران حمله اسرائیل به ساختمان انرژی اتمی ایران در کرج را تلافی کرده است.
جروزالم‌پست سپس ادامه می دهد که اسرائیل سال‌هاست که جنگی میان جنگ ها را علیه ایران آغاز کرده که با حمله به کاروان های تسلیحاتی که اسرائیل ادعا می کند ایران برای حزب الله ارسال می‌کند آغاز شده است

این رسانه اسرائیلی سپس ادامه می‌دهد که حمله به کشتی های باربری ایرانی نیز توسط اسرائیل از سال ۲۰۱۹ آغاز گردیده است. بنابر ادعای دولت اسرائیل این کشتی ها در دریای مدیترانه وظیفه انتقال اسلحه و نفت به سوریه را به عهده داشتند.

بر اثر عملیات تلافی جویانه از سوی هر دو کشور تا به حال چندین کشتی ایرانی و اسرائیلی در این عملیات ها آسیب دیده اند.
منابع اسرائیلی اعتراف می کنند که کشتی های ایرانی را در در آبهای آزاد مورد حمله قرار داده و ایرانی ها نیز در تلافی این عملیات کشتی های اسرائیلی را مورد حمله قرار دادند.

روز جمعه ژنرال ستاد رئیس ستاد ارتش اسرائیل. آویو کهوی هنگام برگزاری مراسم فارغ التحصیلی دوره افسری اسرائیل در پایگاه بهاد ۱ ، به عملیات مخفی اسرائیل علیه ایران اشاره کرد.

او توضیح داد که اسرائیل در شش عرصه گرفتار درگیری است ، از جمله این عرصه ها به در درگیری های ۱۱ روز اخیر در نوار غزه ، شلیک موشک های نیروهای مخالف اسرائیل از شمال این کشور و از همه بدتر عبور یک پهپاد ایرانی عبور یک پهباد ایرانی از آسمان اسرائیل که موجب ایجاد نگرانی های گسترده در این کشور شد اشاره کرد.

کهوی هشدار داد: » کسی که سعی در آسیب رساندن به کشور اسرائیل داشته باشد باید آگاه باشد که اسرائیل این حملات را بی پاسخ نخواهد گذاشت و دیر یا زود پاسخی در خور به این مهاجمان خواهد داد، این رفتار راما از گذشته داشته ایم و در آینده نیز خواهیم داشت«

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: