پرش به محتوا

ارتش روسیه نسبت به وقوع یک «حمله شیمیایی» در ادلب سوریه هشدار داد

ارتش روسیه بار دیگر به اطلاعاتی دست یافته که از طرح و دسیسه گروههای تروریستی سوریه برای اجرای یک حمله شیمیایی در استان ادلب این کشور پرده برمی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، این نخستین باری نیست که ارتش روسیه اطلاعاتی ارائه می‌کند که از طرح و نقشه گروه‌های معارض سوری و «کلاه سفیدها» برای اجرای یک حمله به استان ادلب سوریه خبر می‌دهد.

در همین رابطه «وادیم کولیت» معاون مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در سوریه روز جمعه گفت که شبه نظامیان به همراه گروه «کلاه سفیدها» در حال تهیه و تدارک اجرای یک «حمله شیمیایی» به استان ادلب سوریه هستند.

کولیت در این باره گفت: «مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در سوریه اطلاعاتی دریافت کرده که نشان می‌دهد گروه تروریستی هیأت تحریر الشام در منطقه کاهش تنش ادلب با استفاده از مواد سمی درصدد اجرای یک حمله هستند».

این مقام ارتش روسیه با استناد به اطلاعات دریافتی از افراد محلی گفت که نیروهای معارض سوری با همراهی نمایندگانی از سوی گروه به ظاهر بشردوستانه کلاه سفیدها حدود ۱۰ بشکه مواد سمی را بوسیله یک کامیون به منطقه‌ای در نزدیکی روستای «حریم» منتقل کردند.

کولیت در ادامه افزود که «طبق اطلاعات موجود، تروریست‌ها قصد اجرای یک حمله شیمیایی در بخش جنوبی رشته کوه الزاویه را دارند تا از این رهگذر نیروهای دولت قانونی سوریه را به بکارگیری مواد سمی علیه شهروندان خود متهم کنند».

اوایل ماه ژوئن نیز این مقام ارتش روسیه فاش کرد که مسکو اطلاعاتی دارد که از آمادگی تروریست‌های هیأت تحریر الشام برای اجرای یک حمله در منطقه کاهش تنش ادلب با استفاده از مواد سمی حکایت می‌کند. در آن زمان، منابع آگاه گفتند که تروریست‌ها یک تانکر سوخت حامل مواد سمی را به روستایی در استان ادلب منتقل کرده‌اند، جایی که قصد داشتند با این مواد سمی راکت‌های خود را پُر کنند».

شایان ذکر است که گروه کلاه سفیدها یک سازمان غیردولتی ثبت شده در انگلیس است که خود را تحت عنوان گروهی متشکل از نانوایان، خیاطان، مهندسان، داروسازان، نقاشان، نجاران، دانش آموزان و دانشجویان و همچنین کارگران سایر حرفه‌هایی معرفی می‌کند که برای رفتن به «خطرناک‌ترین نقطه زمین» و «حراست از شهروندان در برابر خشونت» داوطلب شده‌اند!

در حالی که غرب همواره زبان به تحسین و ستایش این گروه می‌گشاید، مقامات دمشق این گروه را به تبلیغات گمراه کننده و افراط گرایی متهم می‌کند.کد خبر 5249077

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: