پرش به محتوا

حزب چپ جدید لهستان: آینه قدرت سوسیالیستی با خصوصیات چینی

تجربه موفق در نبرد علیه کرونا و فقرزدایی؛ آینه قدرت سوسیالیستی با خصوصیات چینی
«آندره سژنا» نائب رئیس حزب سیاسی چپ جدید لهستان و عضو «سِیم: پارلمان لهستان» در مصاحبه با روزنامه «پیپل دیلی»، پیشنهاد چین برای ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت را دور اندیشانه توصیف کرد و گفت تحت رهبری حزب کمونیست چین، مردم این کشور به دستاوردهای چشمگیری در زمینه توسعه و پیشرفت دست یافته اند که این حزب چین را به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است.سژنا با اشاره به سفر پرشکوه حزب کمونیست چین در طول یک قرن گذشته، تاکید کرد که این حزب همچنان سرشار از سرزندگی و حیات است و تجربه موفقیت آمیز آن یک ثروت گرانبهاست که با جهان به اشتراک گذاشته شده است.

در قفسه کتاب دفتر کار سژنا یک جلد از نسخه لهستانی جلد اول «شی جین پینگ: فرمانروایی چین» نیز دیده می شود؛ کتابی که بر اساس اظهارات سژنا او بارها با دقت مطالعه کرده است. وی می گوید که این کتاب حاوی راز دستاوردهای توسعه چین است.

این عضو پارلمان لهستان می گوید که «شی جین پینگ» دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، تفکر عمیقی درباره آینده چین داشته و توجه بسیار زیادی برای رفاه مردم این کشور قائل شده و تلاش های بسیار زیادی را در راستای ارتقاء کیفیت زندگی مردم چین، ارتقاء ثبات و توسعه اجتماعی و برقرار کردن تعادل بین توسعه اقتصادی و حفاظت های زیست محیطی به کار گرفته است.

این مقام لهستانی که سفرهای متعددی به چین داشته و عمیقا تحت تاثیر دستاوردهای این کشور در زمینه فقرزدایی قرار گرفته است، می گوید که حزب کمونیست چین شاهد نتایج چشمگیری در پیشبرد عدالت اجتماعی و توسعه متوازن بوده است؛ سژنا با اشاره به توسعه سریع و حیرت آور مناطق غربی و مرکزی چین در طول سال های اخیر گفت که چنگدو، چونگ کینگ و سایر شهرهای مرکزی و غربی چین در حال تبدیل شدن به جبهه های جدید گشایش در این کشور هستند و کیفیت زندگی مردم محلی در این مناطق بهبود داشته است.

نائب رئیس حزب سیاسی چپ جدید لهستان گفت که حزب کمونیست و دولت چین بر اساس واقعیتی که وجود دارد، اهداف توسعه برای مراحل مختلف پیشرفت را تدوین کرده اند و به تعهدات خود در قبال مردم چین به صورت گام به گام جامه عمل پوشانیده اند و درحالیکه بسیاری از کشورها با شکاف عظیم بین ثروتمند و فقیر مواجه اند، حزب کمونیست چین برای مقابله با این موضوع تلاش کرده است و با حمایت نزدیک از مردم، نظارت بر فلسفه حاکمیتی «اول مردم»،‌ مبارزه برای تامین منافع مردم و بررسی کامل حقوق و منافع قشر ضعیف، عدالت و انصاف را محقق ساخته است.

این مقام لهستانی گفت که چین در دهه های گذشته روند توسعه خود، کارآمدی و انصاف را در نظر گرفته و یک بنیاد مستحکم اجتماعی را شکل داده است که عوامل کلیدی رشد سریع اقتصاد چین محسوب می شوند. سژنا در ادامه این مصاحبه به قابلیت های به نمایش در آمده پرقدرت چین در بسیج و سازمان دهی مردم، ساخت تاسیسات در نبرد علیه پاندمی کرونا اشاره کرد و گفت این ها آینه قدرت سیستم سوسیالیستی با ویژگی های چینی است.

سژنا پاندمی کرونا را دشمن مشترک بشریت توصیف کرد و گفت وحدت و همکاری قدرتمندترین سلاح بشر در مقابله با این پاندمیست؛ وی افزود که چین در عین مهار شیوع ویروس در داخل این کشور، با بسیاری از کشورها در زمینه کنترل پاندمی،‌ تامین واکسن و سایر تجهیزات و به اشتراک گذاری تجارب ضد اپیدمی و کمک های مهم در زمینه ارتقاء همکاری های جهانی در نبرد علیه پاندمی کرونا همکاری داشته است.

این مقام لهستانی در ادامه روحیه بشردوستانه بین المللی چین را تحسین و پیشنهاد چین در زمینه ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت را ایده ای دور اندیشانه توصیف کرد و گفت این ایده نماد بینش و تفکرات عمیق سران چین است. سژنا افزود که رهبر حزب کمونیست انتخاب مردم و تاریخ چین محسوب می شود و موفقیت این حزب حیات و نفوذ سوسیالیسم که می تواند حقیقتا الهام بخش احزاب سیاسی سایر کشوها و به ویژه احزاب چپ گرا باشد را به جهان نشان داده است.

سژنا در پایان ضمن اشاره به مشارکت فعالانه لهستان در اجرای ابتکار کمربند و جاده چین با محور دستیابی به ثمرات همکاری های اقتصادی و تجاری و تبادلات شخصی و فرهنگی، نسبت به همکاری های گسترده تر دو کشور در زمینه هایی مانند نوآوری فناوری، حفاظت های زیست محیطی و تجارت در خدمات ابراز امیدواری کرد. رادیو پکن

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: