پرش به محتوا

حمایت ۹۰ کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل از چین

بلاروس امروز سه شنبه 22 ژوئن (1 تیر)، در چهل و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به نمایندگی از 65 کشور سخنرانی مشترکی ایراد کرد و بر احترام به حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی همه کشورها و عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل تأکید کرد.

حمایت 90 کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل از چین_fororder_279

در این سخنرانی همچنین تاکید شد که مسائل مربوط به هنگ کنگ، شین جیانگ و تبت مربوط به امور داخلی چین هستند و کشورهای خارجی نباید در این امر دخالت کنند. این سخنرانی همچنین تصریح کرد که اجرای «یک کشور، دو سیستم» در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ توسط چین مورد حمایت این 65 کشور قرار دارد.

در این سخنرانی های مشترک مخالفت با سیاسی شدن موضوعات حقوق بشر، استانداردهای دوگانه، اتهامات با انگیزه سیاسی مورد تاکید قرار گرفت و اتهام زنی بی اساس علیه چین بر اساس اطلاعات غیرواقعی و هدفمند به بهانه حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفت.

علاوه بر سخنرانی های مشترک یادشده، 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس به طور جمعی نامه هایی را برای حمایت از موضع چین ارسال کرده و بیش از 20 کشور آماده ایراد سخنرانی های جداگانه  برای حمایت از چین هستند. در مجموع بیش از 90 کشور به روش های مختلف درک و پشتیبانی خود را از موضع قانونی چین ابراز کرده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: