پرش به محتوا

پس از خودکشی مشکوک مک افی، اسنودن هشدار داد نفر بعدی می تواند جولیان آسانژ باشدبه گزارش روسیه امروز، پس از خودکشی مشکوک جان مک افی پیشگام امنیت سایبری و مبارزه با بد افزار در یکی از زندان های اسپانیا، ادوارد اسنودن افشاگر معروف جنایات آمریکا در جهان که خود بدلیل تحت تعقیب بودن توسط سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا قرار دارد و به این علت ساکن روسیه می باشد در مورد خودکشی مشکوک جان مک افی هشدار داد.

جان مک افی


اسنودن در توییتر خود اشاره کرد که برای مثال می توان این انتظار را داشت که نفر بعدی که در زندان به شکل مشکوک خودکشی کند جولیان آسانژ باشد.

ادوارد اسنودن توییتر خود نوشت: «اروپا نباید کسانی را که متهم به جرایم غیر خشونت‌آمیز می باشند به یک دستگاه قضایی بسیار ناعادلانه تحویل دهد چرا که یک زندان به شدت سخت و ظالمانه طولانی در انتظار آنها خواهد بود، مجازاتی که متهمان ترجیح دهند بمیرند تا آنکه تحویل این ظالمان شود آسانژ می تواند فرد بعدی باشد که در زندان به طرز مشکوکی خودکشی کند، بنابراین باید تحویل این متهمان را به سیستم های قضائی ظالم مانند آمریکا تا زمانی که این سیستم‌ها اصلاح نشوند متوقف کرد»

ادوارد اسنودنجسد مک آفی ۷۵ ساله ، چهارشنبه شب ، تنها ساعاتی پس از تأیید استرداد وی از سوی دادگاه اسپانیا ، در سلول زندان خود پیدا شد. طبق بیانیه رسمی وزارت دادگستری ، همه چیز نشان می دهد که علت مرگ وی خودکشی بوده است. وزارت دادگستری اسپانیا در بیانیه خود تاکید کرد که تلاش برای نجات جان به موفقیت‌آمیز نبوده است.
اندکی قبل از خودکشی مشکوک مک افی دادگاهی در اسپانیا تصمیم گرفت که وی را به ایالات‌متحده مسترد گرداند، جان مک افی در ایالات متحده آمریکا متهم به فرار مالیاتی بود اما وی به خاطر این جرم به ۳۰ سال زندان در زندان های آمریکا محکوم شده بود او در اکتبر سال ۲۰۲۰ در فرودگاه بارسلونا شناسایی و دستگیر شد و به علت اینکه احتمال فرار وی وجود داشت از سال ۲۰۲۰ تا هنگام مرگ در زندان اسپانیا در حبس به سر می برد.

در اواخر نوامبر ۲۰۱۸ مک افی در توییتی تاکید کرد که پیام های تهدید کننده از مقامات آمریکایی دریافت کرده است در این پیام های مقامات آمریکایی تاکید کردند که قصد دارند وی را به قتل برسانند وی در آن زمان هشدار داده بود اگر زمانی جسد وی پیدا شد و مسیولان ادعا کردند که علت مرگش خودکشی بوده است، آگاه باشید که این دروغی بیش نیست.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: