پرش به محتوا

احتمال قتل مارادونا قوت کرفت

به نقل از خبرگزاری فرانسه از سن ایزیدرو آرژانتین، بازرسان قضایی آرژانتین به دنبال مطرح شدن احتمال قتل دیه گو مارادونا چهره‌ی چپگرا و اسطوره‌ای و محبوب فوتبال این کشور بازجویی از مظنونین را  آغاز کردند و در همین رابطه ۷ نفر از جمله ماریانو پرونی ۴۰ ساله فرا خوانده شدند.
مارادونا – ستاره اول تیم ملی آرژانتین در قهرمانی جام جهانی ۱۹۸۶ که محبوبیت بی حد و حصری در میان مردم کشورش داشت. – ماه نوامبر گذشته در سن ۶۰ سالگی و چند هفته پس از عمل جراحی بیرون آوردن لخته در رگ‌های مغز به علت حمله قلبی درگذشت.

دو روز قبل ادعا‌هایی مبنی بر توجه نشدن کافی به وضعیت وی از سوی پرستاران و رها شدن و بی توجهی به او برای مدتی نامشخص مطرح شده است و یکی از پرستاران مارادونا مدعی شد که پزشکان با سهل انگاری عملا باعث کشته شدن وی شده اند.

میگل آنخل پیری وکیل مارادونا در این باره به بازرسان گفت: «پرونی هرگز در خانه نبوده است و او مارادونا را نمی‌شناخت و هرگز تماسی با او نداشته است. او فقط مسئولیت هماهنگی تیم پرستار‌ها را داشته است تا مطمئن شود آن‌ها به خانه مارادونا رفته و بر شیفت‌های خود حاضر شده اند. پزشکان معالج مارادونا دستورات لازم را به پرستاران منتقل می‌کردند.»

دو پرستار مارادونا که در روز‌های آخر حیات او در خانه بوده اند، این هفته گفتند که دستورات پزشکان را انجام می‌دادند، اما هر دوی آن‌ها اقرار کردند نتوانسته اند درست قبل از مرگ او معاینات لازم را انجام دهند و البته خانه‌ای که برای مارادونا اجاره شده بود شرایط لازم برای نگهداری از بیماری که از بیماری قلبی رنج می‌برد، نداشته است.

آن‌ها تاکید کردند در مورد بیماری قلبی مارادونا اطلاعاتی به آن‌ها داده نشده بود و سعی می‌کردند در زمانی که استراحت می‌کند، آرامش او را به هم نریزند.

بازرسان از پرونی خواسته اند که اطلاعات کاملی در مورد آنچه که پرستاران انجام داده و یا نداده اند – به ویژه در مورد وظایف پرستاری – را در اختیار آن‌ها بگذارد. پرونی همچنین متهم به بی توجهی و بی تفاوتی نسبت به شرایط و وضعیت اضطراری سلامت مارادونا شده است. اما پرونی تاکید کرد وظیفه او دریافت و بررسی گزارش‌های پرستاران بوده است و او این گزارش‌ها را در اختیار نانسی فورلینی (۵۲ ساله) مسئولان تیم پزشکی مارادونا قرار داده است و قرار است از خانم فورلینی نیز دوشنبه بازجویی شود.

مارادونا سال‌ها قبل با اعتیاد به الکل و مواد مخدر مبارزه کرده بود. فوق ستاره اسبق تیم‌های بوکاجونیورز آرژانتین، بارسلونای اسپانیا و ناپولی ایتالیا در زمان مرگ با نارسایی کبد و کلیه و مشکلات قلبی و عروقی مواجه بوده است.

قرار است این هفته از روانشناس، روانپزشک و جراح مغز او نیز بازجویی صورت بگیرد. دو فرزند مارادونا دکتر لئوپولدو لوکه متخصص مغز و اعصاب را متهم کردند مشکلات قبل از فوت پدرشان ناشی از مشکلاتی در عمل جراحی مغز بوده است.

یک گروه ۲۰ نفر از پزشکی قانونی آرژانتین، ماه گذشته در گزارشی اعلام کردند در روند درمان مارادونا مجموعه‌ای از کوتاهی‌ها و نقص به چشم می‌خورد و تیم پزشکی او را به حال خود رها کرده بودند. مقامات قضایی اعلام کردند ۷ مظنون از خروج از آرژانتین منع شده اند و در صورتی که جرم آن‌ها اثبات شود از ۸ تا ۲۵ سال حبس انتظارشان خواهد بود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: