پرش به محتوا

هشدار لوکاشنکو به مردم بلاروس : «جنگ می تواند در هر زمانی آغاز شود»


لوکاشنکو رئیس جمهور منتخب بلاروس در میان جمعی از دانشجویان در جلسه‌ای گفت که دنیا دیوانه شده است،از آنجا که هیچ تضمینی وجود ندارد که بلاروس ناگهان به یک جنگ کشیده نشود، تمام بلاروسی ها باید یاد بگیرند که چگونه با اسلحه گرم کار کنند.
روسیه امروز جانی تیکل

روز دوشنبه ، الكساندر لوكاشنكو از كارخانه های تولید کالاهای نظامی در شهر اورشا ، نزدیك مرز با روسیه بازدید كرد و در حاشیه تور خود نظرات خود را مبنی بر آموزش بیشتر جمعیت بلاروس برای سوار‌کردن و استفاده از سلاح گرم را ابراز كرد.
لوكاشنكو گفت: «كي به ما تضمين مي كند كه مجبور به جنگ نخواهيم شد؟» «نه شما و نه من – هیچ کس نمی تواند این را تضمین کند. جهان به طور کلی دیوانه تر شده است. جنگ می تواند در هر زمان و هر مکان و – خدای ناکرده – در کشور ما نیز آغاز شود.» به دلیل خطر درگیری نظامی احتمالی ، مردم این کشور باید یاد بگیرند که چگونه از سلاح گرم استفاده کنند.

وی اضافه کرد که این مهارتها یعنی کار کردن با اسلحه های نظامی را افراد معمولاً در دوران خدمت در نیروهای مسلح فرا می گیرند اما همه شهروندان به خدمت سربازی نمی‌روند سوال اینجاست که چرا دانش‌آموزان و یا سایر شهروندانی که خدمت سربازی نکرده اند نباید با مونتاژ شلیک جداسازی قطعات و اینجور مسائل آشنا شوند و بتوانند استفاده از سلاح گرم را فراگیرد برای این کار نیازی نیست که انسان ها به جبهه جنگ بروند.
لوکاشنکو این پیشنهاد را در حین بازدید از یک کارخانه تولید وسایل و سلاح های نظامی و سلاح های صنعتی ابراز کرد او بر این نکته تاکید کرد که این بخش تولید مورد توجه اقتصاد بلاروس است در اوایل همین ماه گذشته رئیس جمهور بلاروس با اشاره به اینکه این کشور نباید متکی به کمک یک کشور خارجی باشد و باید هر چه سریعتر به صنایع نظامی و دفاعی خود توجه بیشتری کند و به تولید سلاح های کوچک دست بزند تاکید کرد.
لوكاشنكو تأكید كرد: «ما باید حداقل اسلحه لازم را در كشور خودمان تولید كنیم. جراکه هر اتفاقی می تواند بیفتد و نباید امیدوار باشیم كه عموئی ار آن سوی آب برای ما اسلحه ارسال کند. ما باید سلاح های خودمان را داشته باشیم.» وی در ادامه گفت در حال حاضر وضعیت کشور نشان می دهد که ما با کمبود سلاح روبرویم و احتمال وقوع یک جنگ کاملاً قریب‌الوقوع است در ماه گذشته نیز لوکاشنکو در یک سخنرانی با نمایندگان مجلس در مورد خطر جنگ جهانی سوم هشدار داده بود او تاکید کرد که در صورت به وقوع پیوستن یک درگیری نظامی بر سر بلاروس میتوان منتظر جنگ بزرگ تری هم باشیم او در این سخنان خواست که اروپا از سیاست آتش افروزی دست بردارد، وی در ادامه صحبت هایش گفت ما کشور بزرگی نیستیم اما می توانیم پاسخ مناسبی برای این مشکل پیدا کنیم همیشه باید اروپا این را به یاد داشته باشد که قبل از آن که گام‌های عجولانه بردارد بداند که بلاروس در قلب اروپا قرار دارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: