پرش به محتوا

انتقاد رهبر کره شمالی از وضعیت تامین مواد غذائی


کیم جونگ اون رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره اعلام کرد تدابیری را برای مقابله با وضع غذایی «متشنج» ناشی از همه گیری ویروس کرونا و طوفان‌های سال گذشته خواستار شده است.


به گزارش خبرگزاری رسمی کی سی ان‌ای KCNA کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد که اقتصاد کشور در سال کنونی (میلادی) بهبود یافته است، اما تدابیری را برای مقابله با وضعیت غذایی «متشنج» ناشی از همه گیری ویروس کرونا و طوفان‌های سال گذشته خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از سئول، کیم جونگ اون سه شنبه در نشست کمیته مرکزی حزب حاکم اعلام کرد اقتصاد به طور کلی در نیمه نخست سال بهبود یافت، اما تلاش‌های حزب برای به اجرا گذاشتن طرح‌ها مختل شده است و به ویژه به نبود غذا اشاره کرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری کی سی ان ای، وی همچنین اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا اقتضا می‌کند که حزب تلاش هایش را برای تأمین غذا، پوشاک و مسکن برای مردم تشدید کند.
کره شمالی موارد کووید-۱۹ را رسما تأیید نکرده است، اما این کشور تدابیری سختگیرانه‌ای بر ضد ویروس کرونا اتخاذ کرد، به ویژه مرزهایش را بست و محدودیت‌هایی را در مورد سفر‌های داخلی اعمال کرد.
برنامه کوواکس سازمان جهانی بهداشت، ساز و کاری با هدف تضمین دسترسی عادلانه به واکسن‌های ضد کووید-۱۹، اعلام کرد نزدیک به دو میلیون دوز واکسن به کره شمالی خواهد داد، اما ارسال آن‌ها به تعویق افتاد.

جمهوری دموکراتیک خلق کره شدیدترین تحریم ها را تحمل می‌کند.


رهبر کره شمالی با بیان اینکه اقتصاد کشورش در نیمه اول امسال بهبود یافته است، گفت: کل تولیدات صنعتی کشور نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد کرده با این حال کشور در تهیه مواد غذایی همچنان با مشکل مواجه است.

به گزارش «کی سی ان ای» خبرگزاری مرکزی کره دمکراتیک، «کیم جونگ اون» روز چهارشنبه در جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران این کشور در عین حال خواستار اتخاذ تدابیری برای مقابله با تنش وضعیت غذایی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا و توفان های سال گذشته شد و از مقامات خواست بر افزایش تولید محصولات کشاورزی تمرکز کنند.

وی همچنین با اشاره به تجربیات سال گذشته، خواستار اقداماتی برای به حداقل رساندن تاثیرات بلایای طبیعی شد.

رهبر کره شمالی اظهار کرد: به دلیل وجود برخی موانع، در تلاش های حزب برای اجرای برنامه ها «یک سری انحراف» ایجاد شده و منابع غذایی محدود شده است.

کیم گفت: در حال حاضر وضعیت غذایی مردم مناسب نیست زیرا بخش کشاورزی به دلیل خسارت وارد شده توسط توفان نتوانست برنامه تولید غلات خود را انجام دهد.

به گفته وی حزب کارگران کره شمالی متعهد شده است تمام تلاش خود را در سال جاری به سمت کشاورزی هدایت کند و در مورد راهکارهای مقابله با بیماری همه گیر کرونا تلاش کند.

رهبر کره شمالی ژانویه امسال نیز گفته بود که برنامه اقتصادی پنج ساله قبلی او به دلیل کمبود نیرو و مواد غذایی که با تحریم ها، همه گیری کرونا و سیل همراه شد، تقریباً در هر بخش شکست خورده است.

در عین حال یک اتاق فکر کره جنوبی گفت که پیونگ یانگ در سال جاری با کمبود ۱.۳۵ میلیون تن مواد غذایی روبرو می شود. طبق گزارش انستیتوی توسعه کره جنوبی، تصور می شود کره شمالی در سال ۲۰۲۰ حدود ۴.۴ میلیون تن غلات تولید کرده که ۲۴۰ هزار تن کمتر از سال قبل است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: