پرش به محتوا

تحریم‌های امپریالیستی علیه نیکاراگوئه

دولت بایدن با اتهام ساختگی اقدام علیه «دموکراسی»، برخی از مقامات دولت مردمی نیکاراگوئه را در فهرست تحریمی خود قرار داد.

جیک سالیوان روز چهارشنبه در ادامه سیاست‌های امپریالیستی و مداخله‌جویانه آمریکا، اظهار کرد: تشدید سخت‌گیری «رژیم اورتگا» بر رهبران سیاسی و مدنی، یورشی بر دموکراسی است.
وی طبق فرمول‌بندی رنگ باخته همیشگی امپریالیست‌های غربی ادعا کرد: آمریکا با مردم نیکاراگوئه ایستاده است.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هم در این باره گفت: آمریکا از اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه و دولت این کشور می‌خواهد فوری نامزدهای ریاست جمهوری و دیگر رهبران مخالف و مدنی که در هفته گذشته بازداشت شدند را آزاد کند.
وی افزود: آمریکا این اقدامات را به صراحت محکوم می‌کند و اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه و کسانی که در این اقدامات دخالت داشتند را مسئول سلامتی و ایمنی این بازداشت شدگان می‌داند.
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد به دلیل موج سرکوب و ناکامی در اصلاحات انتخاباتی که مورد حمایت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بوده است، بر تعدادی از اعضای دولت نیکاراگو ئه به دلیل دخالت در اقدامات رژیم اورتگا، تحریم اعمال می‌کند.
به گفته بلینکن دختر دانیل اورتگا یکی از این تحریم‌شدگان است.

ت دولت مردمی نیکاراگوئه در یک انتخابات آزاد و مردمی پیروز شد و چند سال است که چپ گرایان در این کشور تلاش برای مبارزه با فقر فساد و نابرابری اقتصادی را سرلوحه اهداف خود قرار دادند.

کلیسا،سرمایه داران، زمینداران بزرگ، دامپروران و دانشجویان لیبرال با همکاری انجمن گسترش دموکراسی در آمریکا و دولت امپریالیستی این کشور تلاش در سرنگونی و ایجاد آشوب و درگیری در این کشور آمریکای لاتین را دارند.

ارتباط مستقیم اپوزیسیون دست راستی نئولیبرال نیکاراگوئه با سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و انجمن های غیردولتی وابسته به جریانات سورس علت دستگیری بخشی از سازماندهان آشوب‌های داخلی و رهبران آنها در چند روز اخیر گشته است. این دستگیری‌ها برای تحقیق و بررسی در مورد ارتباط افراد مظنون به ارتباط با امپریالیسم آمریکا می‌باشد.

آمریکا خواستار آزادی فوری موضوع ران داخلی خود در نیکاراگوئه می باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: