اخبار
نوشتن دیدگاه

زورگیری اسرائیل از قطر

به نوشته روزنامه اسرائیلی ماکور ریشیون،  امروز اسرائیل در حالی راهپیمایی پرچم را لغو کرد که نهادهای امنیتی همچنان به دنبال یافتن دلایل و عبرت گرفتن از (شکست ) در جنگ اخیر با غزه هستند.

این روزنامه در همین رابطه نوشت : یوسی کوهن رئیس سابق موساد، چند روز بعد از پایان دوره زمام داری ای اش بر این نهاد اطلاعاتی اعتراف کرد  اشتباه بزرگش در دوره حضور در موساد آن بود که اجازه دادم چمدان های دلار وارد نوار غزه شوند.

ماکور ریشیون در ادامه نوشت: کوهن امروز به اشتباه خود پی برده است، البته او تنها کسی نیست که در این اشتباه مشارکت داشت زیرا ارتش اسرائیل به طور کامل برای خریدن آتش بس با نوار غزه با این امر موافقت کرد.

نویسنده این یادداشت با اعتراف به این که اسرائیل امروز متوجه شده است که کسی در نوار غزه حاضر به همکاری با اسرائیل نیست می افزاید ، با توجه به این حقیقت کاملا طبیعی است که ما باید گریبان طرف ثالثی را بگیریم که واسطه و حلقه اتصال با این گروه در غزه است.

در ادامه این یادداشت آمده است تجربه نشان داده است  اعتماد ما به قطر رویکردی اشتباه آمیز بود به ویژه که بعد از ویدیوی گلعاد شالیط ، چند روز پیش ویدیو آبراهام منگستو هم از شبکه قطری الجزیره منتشر شده است تا این شبکه به رسانه حماس تبدیل شود.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در شماره امروز خود در گزارشی خبر داد، اسرائیلی‌ها خود را برای گرفتن غرامت از قطر آماده می‌کند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، 24 خانواده اسرائیلی (که خود را قربانیان تروریسم توصیف می‌کنند!!!) با تقدیم دادخواستی خواهان دریافت غرامتی سنگین از بانک ها و جمیعت های خیریه قطری شدند.

در شکایت آنها که بعد از شکست در جنگ ۱۱ روزه و پخش برنامه مستند (ما خفی اعظم) این شبکه در مورد قدرت گروه‌های مقاومت فلسطین و نیز انتشار صدای یکی از نظامیان اسیر اسرائیلی تقدیم دادگاه شده است این افراد خواهان دریافت غرامتی بسیار سنگین از  قطری ها شده‌اند.

براساس این دادخواست افراد مذکور خواهان غرامتی به مبلغ یک میلیادر و دویست میلیون شیکل شدند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.