اخبار
نوشتن دیدگاه

آمریکا در اعلام تعداد غیرنظامیان قربانی حملات ارتش دروغ گفته است

ریسپانسیبل استیتکرَفت نوشت: این هفته پنتاگون گزارش سالانه خود را درباره آسیب‌هایی که غیرنظامیان در عملیات مختلف آمریکا در سراسر جهان متحمل شده اند، منتشر کرد، اما در آن آمار قربانیان غیرنظامی عملیات ارتش آمریکا به طور گسترده کمتر از آنچه بوده، بیان شده است.
این پایگاه اینترنتی در گزارشی به قلم دمیترو چاپرینا نوشت: از سال ۲۰۱۸ براساس قانون آمریکا، پنتاگون موظف به تهیه این گزارش‌های سالانه شده است. قرار است در این گزارش‌ها همه غیرنظامیانی که از اقدامات نظامی در جریان آمریکا در سراسر جهان، ازجمله در افغانستان، عراق، سوریه، سومالی و یمن آسیب دیده اند، پوشش داده شوند.

در گزارش ۲۰۲۰، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد نیرو‌های ارتش آمریکا ۲۳ غیرنظامی را کشته و ۱۰ تن را زخمی کرده اند، اما این رقم تقریبا یک پنجم رقمی است که ما در ایروارز به آن دست یافته ایم. در کل برآورد ما که معتقدیم محافظه کارانه هم بوده است، نشان می‌دهد که تنها در حملات آمریکا در افغانستان، عراق، سومالی و سوریه، دست کم ۱۰۲ غیرنظامی کشته شده اند.

بیشترین اختلاف نظر مربوط به افغانستان است. آمریکا اذعان داشته است که ۲۰ غیرنظامی در هفت حادثه در سال ۲۰۲۰ در افغانستان کشته شده اند. اما دفتر سازمان ملل در افغانستان تعداد قربانیان عملیات نیرو‌های بین المللی را بیش از چهار برابر، یعنی ۸۹ کشته و ۳۱ مجروح برآورد کرده است. بیشتر نیرو‌های بین المللی را نیرو‌های آمریکایی تشکیل می‌دهند.

در عراق و سوریه هم پنتاگون تعداد کشته شده‌های غیرنظامی را تنها یک نفر اعلام کرده است که در تضاد شدید با برآورد ما است. براساس یافته‌های ما سه تا شش غیرنظامی در حملات آمریکا در این دو کشور کشته شده اند.

به گزارش ایروارز، در سومالی در سال ۲۰۲۰ احتمالا بین هفت تا ۱۳ غیرنظامی در عملیات ارتش آمریکا جان باخته اند. اما وزارت دفاع آمریکا این رقم را تنها یک غیرنظامی اعلام کرده است.

تنها درباره قربانیان یمن بود که سازمان‌های نظارتی و پنتاگون اتفاق نظر داشتند که هیچ غیرنظامی در عملیات آمریکا در سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست نداد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.