پرش به محتوا

با فرمان و مهندسی جورج سورس علیه چین به خیابان بریزید!

به گزارش بی بی سی فارسی بخش فارسی بنگاه سخن پراکنی دولت امپریالیستی بریتانیا گویا هزاران نفر به مخالفت با تاسیس یک دانشگاه چینی به خیابان‌های بوداپست آمده اند، توجه کنید، چین نه پایگاه نظامی در مجارستان تأسیس کرده و نه این کشور کلا دست راستی که دولت دست راستی اوربان در آن حاکم است از متحدین نزدیک ترامپ است، و اپوزیسیون این کشور مانند تقریبا اپوزیسیون تمام کشورهای سابق اروپای شرقی از مجموعه ترکیبی از هواداران فاشیسم دست راستی در همکاری با جریانات افراطی حقوق بشری که توسط جورج سورس میلیاردر یهودی مهندس و سرمایه‌گذار انقلابات رنگی که خودنیز مجاری الاصل می باشد تشکیل شده است.

مخالفان دولت مجارستان بارها با حمایت مستقیم «ان جی او های» حقوق بشری که مورد حمایت سورس قرار دارند و با همکاری دولت‌های اروپایی و حزب دموکرات آمریکا سعی کرده‌اند که اوربان را مجبور به عقب نشینی و یا استعفا و تغییر دولتش کنند که تا به حال موفق نشده اند.

اوربان علی رغم اینکه در داخل یک سیاست کاملاً سرمایه‌داران نئولیبرالی منطبق با سیاست‌های اتحادیه اروپا را اجرا می‌کند اما یک سیاست به شدت نژادپرستانه و ضد خارجی و بر علیه پناهندگان را نیز در کنار این سیاست‌گذاری‌ها دنبال می کند.موارددمشابه این سیاست را در چک، اسلواکی، لهستان و کشورهای حوزه بالتیک نیز شاهدیم.

در عین حال اوربان به علت فشار گسترده از سوی اتحادیه اروپا برای کنار رفتن مجبور شده است برای مقابله با فشارهای اقتصادی و مالی این اتحادیه به همکاری با روسیه و چین نیز بپردازد خود این تصمیم‌گیری ایجاد اختلافات بیشتری مابین اتحادیه اروپا حزب دموکرات آمریکا شده است یک سو با دولت دست راستی مجارستان گشته است.

برای مثال دولت مجارستان در دوران شروع بیماری ویروسی و عفونی کرونا از سهمیه بسیار نازل واکسن ضد کرونا برخوردار شد و پروسه خرید و سفارش این واکسن‌ها توسط اتحادیه اروپا بسیار طولانی و پیچیده شد، دولت مجارستان برای مقابله با این وضعیت تصمیم می‌گیرد مستقل از اتحادیه اروپا به وارد کردن واکسن روسی و چینی بپردازد تا بدین وسیله بتواند مردم خود را در مقابل بیماری کرونا واکسینه کنند.

طبعاً واکسن های روسی و چینی توسط سازمان بهداشت داد اروپا مورد تایید برای استفاده در محدوده جغرافیایی این کشورها قرار نگرفته بود و هنوز هم این امر اتفاق نیافتاده است!!

خود همین تصمیم گیری باعث شد تا اتحادیه اروپا عملیات گسترده‌ای بر علیه دولت مجارستان را سازماندهی کرده و از این دولت بخواهد که هرچه زودتر استفاده از واکسن های چینی و روسی را که توسط اتحادیه اروپا تایید نشده است را متوقف کند در مقابل این فشارها دولت دست راستی اوربان از خود مقاومت نشان داده و حاضر نشد که واکسن های خریداری شده را احتکار کند و آن را برای واکسینه کردن مردم خود استفاده کرد بدین ترتیب نیروهای دست راستی اتحادیه اروپا و حزب دموکرات آمریکا فشارهای خود را بر دولت گسترده تر کرده اند.

به علت فشارهای یک طرفه نخبگان سیاسی بین المللی که در حزب دموکرات آمریکا و اتحادیه اروپا زمام امور را در دست دارند اختلافات جدی در بین راستگرایان و افراطیون که حاضر نیستند با این نخبگان در همه زمینه‌ها همکاری کرده و یا از پستها و مقام های خود کنار بگیرند به وجود آمده است این نکته را در بسیاری از کشورهای اروپای شرقی مانند لهستان،، مجارستان، چک و یا ترکیه اردوغان شاهد هستیم.

در گزارش بی بی سی فارسی صدای همین نخبگان صاحب پول و ثروت آمده است:

تظاهرکنندگان که شنبه در برابر پارلمان تجمع کردند، می گویند حضور دانشگاه فودان در بوداپست به موقعیت دانشگاه های مجارستان آسیب می زند.

آنها همچنین نگران افزایش نفوذ چین در امور داخلی مجارستان هستند.

دولت دست راستی ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان روابط نزدیکی با چین دارد و مانع از صدور بیانیه اتحادیه اروپا در محکومیت سیاست های پکن در هنگ کنگ شده است.

بنابر نظرسنجی صورت گرفته به وسیله موسسه ریپوبلیکون که یک اتاق فکر لیبرال است،‌ دو سوم مردم مجارستان مخالف تاسیس دانشگاه چینی در کشورشان هستند.

گرگی کوراشونیا، شهردار بوداپست که از مخالفان تاسیس شعبه دانشگاه فودان است می گوید نام خیابان های اطراف محل احداث دانشگاه را به جاده هنگ کنگ آزاد ، خیابان دالایی لاما و شهدای اویغور تغییر خواهد داد.

بی‌بی‌سی سپس شایعاتی مبنی بر اینکه هزینه ساخت این دانشگاه را به عهده دولت مجارستان میباشد را منتشر کرده است اما برای اثبات ادعا‌های خود هیچ سند و مدرکی را ارائه نداده است و احتمالاً تمام این ادعاها ساختگی میباشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: