پرش به محتوا

مادورو به بشار اسد تبریک گفت

رئیس جمهور ونزوئلا پیروزی بشار اسد در انتخابات سوریه را تبریک گفت

رئیس جمهور ونزوئلا در یک بیانیه پیروزی مجدد «بشار اسد» رئیس جمهور فعلی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، «حموده صباغ» رئیس پارلمان سوریه شامگاه پنج شنبه (به وقت دمشق) اعلام کرد که «بشار اسد» با کسب اکثریت قاطع آرا (۹۵.۱ درصد) برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری سوریه پیروز شده است.

در پی انتشار این خبر، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا این پیروزی را به بشار اسد تبریک گفت.

«خورخه آرئزا» وزیر خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از طرف مردم و دولت ونزوئلا، رئیس جمهور نیکلاس مادورو انتخابات دموکراتیک و قابل تحسین ۲۶ اُم ماه مه را به مردم سوریه تبریک می‌گوید. پیروزی کامل برادرمان، رئیس جمهور بشار اسد، پیروزی صلح و حاکمیت ملی است».

وزیر خارجه ونزوئلا ضمن ابراز حمایت از مردم سوریه، بر پایبندی کاراکاس به تقویت روابط دوجانبه تأکید کرد.

حموده صباغ، رئیس پارلمان سوریه در نشستی خبری با اشاره به اینکه بیش از ۱۴ میلیون رأی دهنده واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری سوریه (۲۰۲۱) شرکت کردند (نرخ مشارکت ۷۸ درصدی)، اعلام کرد که بشار اسد ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۸۶۰ را به دست آورد.

لازم به ذکر است در انتخابات ریاست جمهوری سوریه «محمود مرعی» و «عبدالله سلومعبدالله» با بشار اسد در این انتخابات به رقابت پرداختند که هریک به ترتیب ۳.۳ آرا معادل ۴۷۰ هزار و ۲۷۶ رأی و ۱.۵ درصد آرا معادل ۲۱۳ هزار و ۹۶۸ رأی کسب کردند.

گفتنی است که اعضای هیأت پارلمانی روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که روند انتخابات بدون نقض چارچوب قوانین بین‌المللی برگزار شده است.


با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوریه و پیروزی بشار اسد در این انتخابات مردم سوریه در مناطق مختلف این کشور به جشن و پایکوبی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوریه و پیروزی بشار اسد در این انتخابات مردم سوریه در مناطق مختلف این کشور به جشن و پایکوبی پرداختند.

جشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوریجشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوریجشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوریجشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوریجشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوریجشن مردم سوریه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری
گفتنی است که طبق نتایج نهایی و رسمی، «بشار اسد» پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۱ سوریه شد.

بر اساس این گزارش، بشار اسد توانست با کسب ۹۵.۱ آرا برای چهارمین بار این منصب را عهده دار شود.

«حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه در نشستی خبری اعلام کرد که بشار اسد ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۸۶۰ را به دست آورد.

وی همچنین افزود که بیش از ۱۴ میلیون رای دهنده در این انتخابات شرکت کردند و میزان مشارکت ۷۸ درصد بوده است.

«محمود مرعی» دیگر نامزد این انتخابات هم ۳.۳ آرا معادل ۴۷۰ هزار و ۲۷۶ رای را به خود اختصاص داد.

همچنین «عبدالله سلوم عبدالله علی» هم ۲۱۳ هزار و ۹۶۸ رای معادل ۱.۵ درصد آرا را کسب کرد.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه گذشته با رقابت سه نامزد و در میان استقبال چشمگیر مردم این کشور برگزار گردید.

«محمود مرعی» و «عبدالله سلوم عبدالله» با بشار اسد در این انتخابات به رقابت پرداختند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: