پرش به محتوا

کوبا: بایدن همان سیاست ترامپ را دنبال میکند

واکنش کوبا به اتهامات تروریستی دولت بایدن

کوبا روز سه شنبه دولت بایدن را به درستی به ادامه سیاست‌های دونالد ترامپ علیه هاوانا متهم کرده است.

به گزارش رویترز، کوبا روز سه شنبه اعلام کرد: دولت بایدن با حفظ سیاست ها و رویکرد دولت ترامپ در قبال هاوانا، مدعی شده است که کوبا همکاری کاملی در زمینه مقابله با تروریسم نداشته است.

دولت کوبا افزود: دولت بایدن همچنان سیاست های دولت ترامپ در قبال هاوانا را دنبال می کند و ادعا کرده است که هاوانا در زمینه مقابله با تروریسم همکاری کاملی نداشته است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در یادداشت کوتاهی برای نمایندگان کنگره نوشته است: من این مساله را برای کنگره تایید می کنم که این کشورها همکاری کاملی با ایالات متحده در زمینه مقابله با تروریسم ندارند: کوبا، ایران، کره شمالی و ونزوئلا و سوریه.

این یادداشت روز 14 ماه می توسط بلینکن امضا شده ولی تا سه شنبه منتشر نشده بود.

برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا در واکنش به مواضع دولت بایدن در توئیتی نوشت: این اتهامات عجیب و عصبانی کننده است چرا که دولت بایدن نیز از همان سیاست ها و رویکردهای دولت ترامپ دنباله روی می کند.

جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا در جریان رقابت های انتخاباتی وعده داده بود تا در سیاست های دولت ترامپ در قبال کوبا تجدیدنظر کند، سیاست هایی که تنها به ضرر مردم کوبا بوده و موجب پیشرفت دموکراسی و حقوق بشر نشده است.

بایدن زمانی که دولت آمریکا در سال 2016 میلادی روابط خود با دولت رائول کاسترو رئیس جمهور سابق کوبا را بهبود بخشید، معاون باراک اوباما بوده است.

ترامپ پس از به قدرت رسیدن در سال 2017 میلادی، بسیاری از تحریم های کوبا را مجددا اعمال کرد.

به نظر می رسد تغییر راهبرد و سیاست در قبال کوبا فعلا در اولویت برنامه های سیاست خارجی کاخ سفید قرار ندارد.

ترامپ پیش از ترک قدرت کوبا را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد. بایدن گفته است که در حال بازنگری درباره این تصمیم است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: