پرش به محتوا

پدر سر سپرد‌ه‌گی بسوزد! – مارتا آنتونیو

پدر سر سپرد‌ه‌گی بسوزد!
نوشته مارتا آنتونیو


خوان گوایدو ، سیاستمدار مخالف دولت مردمی ونزوئلا و «دولت موقت اش» شیشه عمرشان در دست رئیس جمهور امپریالیسم آمریکا است و جو بایدن گویا هوس کرده که شیشه بر زمین واقعیت بکوبد و برای سرسپرده بی خردش التیماتومی ارسال کرده که «خوان جان» فقط تا دسامبر وقت داری وعده‌وعدید هایت را اجرائی کنی در غیر اینصورت این تو و این شیشه عمرت، ماه دسامبر زمان آشنائی شیشه و سنگ است. آمریکا حمایت خود از خوان گوایدوی کودتاچی را رسماً به پایان می‌رساند و سرسپردگانش را به حال خود رها میکند، تا طعمه فراموشی تاریخی شوند، مانند دستمالی کثیف و مستعمل به گوشه‌ای پرتاب‌اش میکند.
آمریکا این تصمیم را از طریق جیمز استوری معروف به ««جی چهار» به ائتلاف چهار حزب اپوزیسیون ونزوئلا در سفارت اشغال شده این کشور در کلمبیا ابلاغ کرده است، ونزوئلا و کلمبیا دو همسایه که بدلیل دخالت‌های امپریالیستی در امور داخلی ونزوئلا روابط دیپلماتیک ندارند و سفارت ونزوئلا در این کشور در اختیار اپوزیسیون هوادار آمریکا قرار گرفته است. جالب اینکه آمریکا در سفارت اشغال شده مشغول رفت و آمد است! مانند کلونیالیست‌های قرن هجدهم و با شلاق بر سر و دست خدمتگزاران آمریکائی لاتینی‌اش می کوبد تا آنان را ادب کرده و فرمانبرداری از فرامین ارباب را آموزش دهد.

این اطلاعات توسط فیگورهای مسخره ولی خطرناک مافیائی سر سپرده آمریکا ساکن میامی مانند اسوالدو مونوتس مدیر باند مافیائی«پان ام پست» و انتشارات پرو امپریالیستی «ال ونزوئلانو» نیز تائید شده است.

مونوتس دلیل تغییر سیاست آمریکا در مقابل سرسپرده ونزوئلائی را ناتوانی گوایدو برای ارائه نتایج محکمی برای ادعاهایش در مورد سرنگونی مادورو میداند، به زبان آدمیزاد اینکه گوایدو مثل تمام بی بته‌های متکی بر سیستم خدایگانی آمریکا و جوگیر شده و داستان‌های غیر واقعی و سراپا ساختگی در مورد بی پایه‌گی دولت بولیواری از خود درآورده و از این طریق دلارهای آمریکا را به جیب زده و برای خود دم و دستگاهی راه انداخته، طرف آمریکائی هم پس از مدتی پرداخت مواجب لف و لیس های تن‌پرور های اپوزیسیون متوجه شده مهره‌هایش حکم حفره سیاهی را دارمد که فقط دلار می‌بلعند اما نتیجه‌ای از خود ارائه نمی‌دهد.
به این ترتیب دولت آمریکا ساخته‌ی گوایدو نه تنها بساطش جمع می‌شود بلکه درب دسترسی به ثروت‌های ملی بلوکه شده ونزوئلا توسط آمریکا نیز برای گوایدو بسته خواهد شد.

گوایدو که مال و آینده خود را در خطر می‌بیند به دست و پا می‌افتد و تصمیم میگیرد به جبهه ای از نیروهای مخالف دولت بولیواری را برای انتخابات آتی که در نوامبر قرار است برگزار شود بپیوندد، راه‌کار پیشنهادی گوایدو مشارکت در انتخابات با پیش شرط استعفای مادورو از پست ریاست جمهوری بود، بعد از آنکه مادورو و دیگر احزاب چپ به پیشنهاد گوایدو بی اعتنائی کردن و وی برایش قطعی شد که در جایگاهی قرار ندارد که شرط و شروطی برای کسی بگذارد بی سروصدا پیشنهاد استعفای مادورو را از مفاد پیشنهادیش حذف کرد و آماده‌گی‌خود برای مذاکرات بی قید و شرط در مورد انتخابات را اعلام کرد.

مادورو که متوجه بود که گوایدو در وضعیت اسفباری قرار دارد و کدخدا مشغول خالی کردن زیر پای بندگانش است، در اظهار نظری گفت « گوایدو این حرف‌ها را از هراس اینکه به طور کامل به حاشیه برود و و میان قاذورات پرتاب بشود ابراز کرده است» وگرنه «گفتگوها در مورد انتخابات مدتهاست به راه افتاده و احزاب و گروه ها مشغول به پیشبرد این دیالوگ‌اند، گوایدو اگر جدا قصد همراهی دارد به این جمع خوش آمده». به این ترتیب مادورو وی را به این گفتگوها دعوت کرد و در گفتگو را بر رویش نبست.
در همین حال ، روز چهارشنبه بیش از ۲۰ سازمان سیاسی مخالف از ایجاد بستر جدیدی به نام اتحاد دموکراتیک خبر دادند. این اتحاد جدید از روند انتخابات به عنوان یک راه حل صلح آمیز برای بحران حمایت می کند.
هانری فالکون ، نامزد پیشین ریاست جمهوری ، که در انتخابات سال ۲۰۱۸ به نیکلاس مادورو رئیس جمهور فعلی انتخابات را باخت ، به عنوان یکی از برجسته ترین سیاستمداران مخالف دولت اعلام کرد که: « شرکت در انتخابات «تنها راه» برای دستیابی به «تغییر» و «یک راه حل واقعی برای بحران جدی ونزوئلا» است. این امر فقط از طریق انتخابات تحقق می‌یابد. ما باید مجددا اعتماد مردم را بخود جلب کنیم این دوران سیاه تحریم های سیاسی و اقتصادی را پشت سر بنهیم دورانی که گوایدو و اپوزیسیون دولت فعلی نقش بسیار مخرب و خیانتکارانه در آن داشتند و حتی برای رسیدن به اهداف شوم خود و نابودی اتحاد داخلی بر روی آن شرط بندی هم میکردند.» «تحقق این امر به معنای جلب اعتماد مجدد مردم در انتخابات است.
او در ادامه سخنانش گفت با اشاره به مصوبه‌های «اتحاد دمکراتیک» ما هرگونه دخالت خارجی، تهدیدات جنگ افروزانه و یا جوسازی از سوی کشورهای دیگر در انتخابات را رد کرده هرشکلب از تحریم ها اعم از سیاسی و اقتصادی که توسط قدرت های خارجی وضع گردد را غیر قانونی میدانیم«
فرماندار سابق ایالت لارا تأکید کرد که این اتحاد برای «آغاز یک مرحله جدید» بنیاد نهاده شده است که به نظر وی «فرصت مغتنمی» است برای مخالفان تا توانايی خود را نشان دهند و به مردم ثابت کنند که مخالفان هم «برای غلبه بر بحران حاد و چند وجهی در کشور» تلاش می‌کنند.ترجمه آزاد از سلیمی از آمریکا بیست و یک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: