پرش به محتوا

ونزوئلا: فلسطینی‌ها برنده جنگ ۱۲ روزه بودند!

جنایت های جنگی اسرائیل علیه شهروندان مظلوم فلسطینی و بمباران گسترده زیرساخت های غزه به چنان سطحی رسید که صدای محکومیت های جهانی را بلند کرد. البته این اولین بار نیست که اسرائیل علیه غزه، لبنان و سوریه جنگ به راه می اندازد؛ نفرت پراکنی و کشتار فلسطینی‌ها جزئی از مکتب سیاسی صهیونیسم است.

جهان همانگونه که خشم خود را علیه آموزه های افراطی و منحرف سازمان های تروریستی داعش و عربستان سعودی نشان داد، برنامه های جریان منفور و بی اساس صهیونیسم را که همراه با ظلم و جنایت های بی اندازه بوده، محکوم می کند. زیرا آموزه های افراطی این جریان ها که با ادبیاتی سرشار از نفرت، تحریک خشونت و کشتار انسان های دیگر ترویج می شود، باید به طور اساسی حذف یا اصلاح شوند.

اسرائیل چه آموزش هایی به فرزندان خود می دهد؟ جهانیان باید از برنامه آموزشی مدارس اسرائیل و محتوای سم آلود آنها آگاه شوند. به عنوان نمونه بخشی از مکالمه درس های ابتدایی در اسرائیل این است:

  • استاد: چه بر سر مسجدالاقصی خواهد آمد؟
  • دانش آموز: ویران، منفجر و ناپدید خواهد شد.
    ادبیاتی که قتل و کشتار، نفرت، اسارت فلسطینب‌ها و تخریب مکان های مقدس اشغال شده را آموزش می دهد.

حفاری مسجدالاقصی پس از جنگ ۱۹۶۷ آغاز شد. از آن زمان، اسرائیل در پی ساخت «معبد سلیمان» موهوم خود، به عنوان دستاویزی برای تسلط بر یکی از مکان های مقدس بسیار مهم برای مسلمانان و پیشبرد اهداف سلطه طلبانه صهیونیستی برآمده است.

جنگ ۱۲ روزه غزه

جنگ ۱۲ روزه غزه پس از آن روی داد که فلسطینی ها از مقاصد پلید مقامات اسرائیلی برای یهودی سازی بیت المقدس و بیرون راندن مسلمانان از آن شهر آگاه شدند. اسرائیل به عنوان آغازگر جنگ، کارزار را با هدف آواره کردن مسلمانان و استقرار جمعیت صهیونیستی در منطقه شیخ جراح بیت المقدس در پیش گرفت.

اسرائیل نشان داد از هدف شوم خود برای اشغال قدس دست نخواهد کشید. بنابراین غزه، توافق آتش بس را با وجود تلفات انسانی و تجهیزات جنگی به زنجیره مبارزه هدفمند برای حفاظت از ساکنان فلسطینی بیت المبیت المقدس وصل کرد. تصمیمی که برآمده از عزمی پولادین برای دفاع از بیت المقدس و ساکنان مسلمان آن صورت گرفته است.

اگرچه نبرد غزه به مرگ حدود ۲۴۸ فلسطینی و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، اما فلسطینی ها برای دفاع از سرزمین خود، تبعات رنج آور این مبارزه را به عنوان هزینه ای عزتمندانه پذیرا شدند تا اسرائیل را در توطئه های جنایتکارانه خود ناکام بگذارند.  

جنگ ۱۲ روزه غزه اولین دور از سری درگیری هایی است که تمام شهرک های اسرائیلی را در معرض باران موشک های فلسطینی فرو خواهد برد. اسرائیل در پی توسعه ظرفیت نظامی خود برآمده و جنبش مقاومت فلسطین نیز با پیشبرد توان نظامی خود، شمال و جنوب را در تیررس هدف خود قرار داده است؛ جایی که شهرک نشینان اسرائیلی و رهبران سیاسی و نظامی آنها را وادار به فرار به پناهگاه های ضد بمب خواهد کرد.

به نوشته اندیشکده ونزوئلایی «میسیون برداد» غزه پس از جنگ ۱۲ روزه فلسطین – اسرائیل به اهداف خود دست یافت و در نتیجه، سایه وحشت نبرد «شمشیر قدس» پس از پایان این جنگ تا نبرد احتمالی بعدی همچنان بر سر اسرائیل باقی خواهد ماند.

هر چند در حملات کوبنده نیروهای فلسطینی علیه صهیونیست های حاکم بر اسرائیل اعلام شد که فقط ۱۲ اسرائیلی کشته شدند که خود گویای شرافت انسانی فلسطینی‌ها در هدف قرار ندادن منازل مسکونی ساکنان اسرائیل است، اما فلسطینی‌ها توانستند ضربات کاری زیادی به نظامیان اسرائیلی و مراکز اقتصادی آنها وارد کند که تا این لحظه هنوز کشته های نظامیان این کشور در جنگ ۱۲ روزه اعلام نشده است.

هر روز که از پایان جنگ ۱۲ روزه غزه می گذرد، ابعاد شکست های اسرائیل بیشتر افشا می شود. با گذشت زمان و شکست اسرائیل در چند جنگ از نیروهای فلسطین در سال های اخیر، شاهد هستیم که وعده فروپاشی حکومت صهیونیستی روز به روز بیشتر هویدا شده و تا تحقق آن راه درازی باقی نمانده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: