پرش به محتوا

فرار آمریکایی های از سمینار شین

فرار آمریکایی های مدعی حمایت از حقوق بشر از شرکت در سمینار شین جیانگ-CRIpersian.cri.cn

سفارت چین در آمریکا و مقامات منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ اخیرا سمیناری به منظور معرفی یک شین جیانگ واقعی برگزار کردند و در جریان برگزاری این سمینار، ویدئوهایی نیز با هدف نمایش تصویر واقعی این منطقه از چین به نمایش گذاشتند.


فرار آمریکایی های مدعی حمایت از حقوق بشر از شرکت در سمینار شین جیانگ_fororder_222

برگزار کنندگان این سمینار، از برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای حضور در این رویدار دعوت به عمل آوردند اما این سیاستمداران آمریکایی که مدعی دفاع از وضعیت حقوق بشر ساکنان شین جیانگ هستند، باز هم فرصت آشنایی با تصویر واقعی شین جیانگ را از دست دادند و از شرکت در این سمینار صرف نظر کردند.

اینجاست که این سؤال مطرح می شود که علت تناقض رفتاری و گفتاری این سیاستمداران آمریکایی چیست؟

فرار آمریکایی های مدعی حمایت از حقوق بشر از شرکت در سمینار شین جیانگ_fororder_333

در جواب این سؤال باید گفت که این آمریکایی ها به خوبی آگاه بودند که در جریان این سمینار، تمام دروغ های جعلی و ساختگی آنها درباره شین جیانگ که از طریق همکاری با اندیشکده ها و عوامل ضد چین به راه انداخته اند، با به نمایش در آمدن تصاویری از واقعیات این منطقه خودمختار چین شکست می خورد و به همین دلیل جسارت و جرات روبرو شدن با واقعیت را نداشتند و مجبور شدند به خود فریبی روی بیاورند.

این در حالیست که چه آمریکایی ها به شین جیانگ بیایند و چه نیایند، واقعیات درباره این منطقه پابرجا خواهد ماند.

فرار آمریکایی های مدعی حمایت از حقوق بشر از شرکت در سمینار شین جیانگ_fororder_444

در حال حاضر با گذشت بیش از چهار سال هیچ گونه حادثه تروریستی خشونت باری در شین جیانگ رخ نداده و اقتصاد این منطقه از چین روند رو به رشد مداومی را پیش گرفته است. از سال 2014 تا 2019 میلادی، میزان تولید ناخالص داخلی شین جیانگ به طور متوسط سالانه رشدی 7.2 درصدی را تجربه کرده و سرانه درآمد قابل استفاده ساکنان این منطقه نیز به طور متوسط سالانه 9.1 درصد رشد داشته است.

تولید ناخالص داخلی شین جیانگ در سال 2020 میلادی رشدی 3.4 درصدی را به ثبت رساند که این میزان رشد، 11 درصد بالاتر از نرخ میانگین چین گزارش شده است.

طی سال های گذشته بیش از هزار و 200 نفر از دیپلمات ها، خبرنگاران و دینداران خارجی متعلق به بیش از 100 کشور به شین جیانگ سفر کرده و بسیاری از شخصیت های با نفوذ شبکه های اجتماعی شین جیانگ نیز به فیلمبرداری و مصاحبه با ساکنان محلی این منطقه پرداخته و تصویری واقعی از شرایط زندگی مرفه و جامعه ای سرشار از صلح و نظمی که از نزدیک مشاهده کرده اند را به نمایش گذاشته اند.

در شرایطی که واقعیات و حقایق شین جیانگ روز به روز نمایان تر می شود اما برخی از سیاستمداران آمریکایی و غربی همچنان در تلاشند تا از واقعیت فرار کنند چرا که این جرات و جسارت را ندارند تا شاهد یک شین جیانگ پر رونق باشند آن هم به این دلیل که مشاهده رونق در شین جیانگ تمام توطئه غربی ها جهت تخریب این منطقه و مهار توسعه چین را خنثی می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: