جنايت در سايۀ ليبرال دموکراسی

جنايت در سايۀ ليبرال دموکراسی
۱۸ که مه سال ,۲۰۲۱ مجلۀ دانش و اميد

هم‌وطنان گران‌مایه، ایرانیان آزاده و عدالت خواه!


بار دیگر نظام سیاسی اجتماعی نژادگرای اسرائیل -که حامیان و طرفدارانش آن‌را تنها دموکراسی خاورمیانه و یکی از عالی‌ترین نمونه‌های دموکراسی عالم می‌دانند- با حمایت‌هاي آشکار امپریالیسم جهانی، بویژه دولت آمریکا و پیروانش در اتحادیۀ اروپا و همۀ مریدان و مطیعانش در خاورمیانه –علی‌الخصوص دولت‌های خود فروختۀ عربی- و دیگر نقاط عالم، جنگی را علیه فلسطینیان مبارز و شجاع اما بی پناه غزه -این بزرگ‌ترین زندان رو باز جهان- به‌راه انداخته است که از هر جهت به «شکار جرگه» شاهان ستم‌گر ادوار گذشته، و همچنین به شکارهای تفریحی هاینریش همیلر در جنگل‌های آلمان و لهستان، و آدم‌کشی‌های شکارگونۀ هانس فرانک فرماندارکل لهستان در سال‌های جنگ جهانی دوم از یهودیان گتوی ورشو شباهت دارد.


این رژیم بیگانه از انسانیت، که نژادگرایی قانون اساسی اوست، بارها نشان داده که هیچ اعتنائی به جان انسان‌ها ندارد و این خباثت را حتی در ماه اخیرکه صیانت از جان جهانیان در برابر بیماری کرونا سرعتی دو چندان گرفته، با وقاحت تمام به سیاست رسمی خود تبدیل کرده و با صدای بلند، صلای محرومیت فلسطینان از چنین حقوقی را در داده است. عملیات این رژیم برخلاف توجیهات اهانت بار و بی ارزش جو بایدن -رئیس جمهور آمریکا- و آنتونی بلینکن وزیرخارجه‌اش از حق اسرائیل در دفاع از خود برابر موشک‌های حماس -و نمی‌گویند چه موشک‌هائی- به‌وضوح آشکار می‌سازد که هدف اسرائیل حتی در حوادث کوچک نظامی نیز قتل عام فلسطینیان است و بس. بمباران‌های دیوانه وار اسرائیل در غزه که ماهیتش یادآور بمباران شهر بلگراد توسط ارتش آلمان نازی درآوریل ۱۹۴۱ با ۱۷ هزار نفر کشتۀ غیرنظامی است، آن روی سکۀ محروم سازی فلسطینیان از حق حیات و حق برخورداری از آمادگی‌های بیشتر و بهتر برای زندگانی اجتماعی است. انسان ستیزان حاکم برآمریکا نیز برای حمایت از اين رژیم بربرصفت، و برای اینکه کمترین پي‌رنگي از انسانیت بر چهرۀ دنبالۀ خاورمیانه‌ای آن نقش نبندد، در این چند روز به بهانۀ ریاکارانۀ رعایت اعتدال و جلوگیری از شدت عمل‌های بیشتر –بهانه‌ای که بیشتر از هر چیز دیگری اهانت به شعور و احساسات نوع بشراست – تا کنون 3 بار مانع از اتخاذ هر تصمیمی توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد در این باره شده است.


عزیزان!
تا این لحظه بیش از دویست و پنجاه فلسطینی که ده‌ها نفرشان کودک هستند، براثر بمباران‌های هدف‌مند ارتش اسرائیل براي تحميل بيشترين خسارت در غزه (که فشردگی جمعیت در آن بسیار وسیع است: 2 ميلیون نفر در 370 کیلومتر مربع و به تقریب 5 هزار و اندی نفر در هر کیلومتر مربع) کشته شده‌اند. این را مقایسه کنیم با سه هزار موشکی که از غزه به اسرائیل شلیک شده و فقط 10 کشته یعنی 8 بزرگ‌سال و دو کودک داشته است.


جنایات اسرائیل و آمریکا را به بهانۀ برخی حساسیت‌های تصاعد یافته در میان مردم ایران که بعضاً کاذب و بی اساس است، به سکوت و مماشات برگزار نکنیم. وظیفۀ هر انسان شریف و متمدن این جهان، مخالفت فعال با چنین اعمالی است. با ستم‌دیدگان فلسطینی همراه باشیم و انجام این وظیفه را مشروط به مذهب و مسلک و مرام و قوم و زبان و تاریخ نکنیم.