پرش به محتوا

پارلمان کوبا خواستار توقف حملات ارتش اسرائیل شد

 پارلمان کوبا خواستار توقف اقدامات خشونت آمیز ارتش رژیم صهیونیستی شد

کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی قـوه مـردمی جمهـوری کـوبا در بیانیه‌ای خواستار توقف فـوری اقدامات خشونت‌آمیز ارتش رژیم صهیونیستی علیـه ملت بی‌دفاع فلسطین و سیاست‌های توسعه طلبانه و استعمارگرانه دولت اسرائیل شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سفارت کوبا در تهران،  کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی قـوه مـردمی جمهـوری کـوبا در بیانیه‌ای بمباران بی‌رویـه دولت رژیم صهیونیستی علیـه ملت فلسطین در غـزه را که تاکنون منجر به کشته شدن حداقل ۱۲۲ نفـر از جمله ۳۱ کودک و همچنین صدها زخمی و مجـروح شده را به شدت محکوم می‌کند.

این بیانیه افزود: بار دیگر خواستار توقف فـوری اقدامات خشونت‌آمیز ارتش رژیم اسرائیل علیـه ملت بی‌دفاع فلسطین و سیاست‌های توسعه طلبانه و استعمارگرانه دولت رژیم اسرائیل هستیم.  

کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی قـوه مـردمی جمهـوری کـوبا خاطرنشان کرد: ما همچنین حمایت دائمی دولت ایالات متحـده آمریکا از جنایاتی را که نیـروهای رژیم صهیونیستی علیـه ملت غیرنظامی فلسطین مرتکب شده‌اند را محکوم می‌کنیم.  

این بیانیه تصریح کرد: ما از زنـان و مردان نماینده مجلس در سراسر جهـان و همچنین جامعه بین‌الملل، درخواست می‌کنیم تا اقـدامی فـوری و قاطعانه جهت مجبـور ساختن دولت رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به جنایات خود علیـه ملت فلسطین و احتـرام به منشور سازمان ملل متحـد، حقـوق بین الملل و قطعنامـه‌های مربوط به شورای امنیت سازمان ملل متحـد، صورت دهنـد.  

کمیسیون روابط بین‌الملل بر ضرورت فـوری جهت دستیابی به یک راه حـل جـامع، عادلانـه و پایـدار درخصـوص درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی، مبتنی بر ایجـاد دو کشور تأکید می‌کنیم، چـرا که به ملت فلسطین حق تعیین سرنوشت و داشتن یک کشور مستقل و آزاد، مبتنی بر مـرزهای قبل از سال ۱۹۶۷ و با بیت‌المقـدس شـرقی به عنـوان پایتخت را می‌دهـد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: