پرش به محتوا

دیسنی لند امارات بلند گوی دفاع از اسرائیل


سایت میدل ایست طی گزارشی در سایه تشدید درگیری‌ها در فلسطین اشغالی امارات را بازوی تبلیغاتی حملات دولت و ارتش اسرائیل علیه فلسطینیان توصیف کرد.
«آندریاس کریگ» کارشناس رسانه‌های اجتماعی انگلیس در سایت میدل ایست آی نوشت که امارات متحده عربی در خصوص تنش‌های اخیر در غزه به بازوی تبلیغاتی حملات اسرائیل تبدیل شده و کاربران توییتری اماراتی با حمایت ضمنی دولت و تحریف واقعیات در خدمت به جنایات غیر انسانی اسرائیل هستند.

مدرس کالج مطالعات امنیتی در کالج کینگز لندن، در یک مقاله تحلیلی منتشر شده نوشت که حمایت امارات از خشونت بیش از حد پلیس اسرائیل علیه تظاهرکنندگان فلسطینی اتفاقی نبود. امارات متحده عربی – حتی قبل از توافق عادی سازی با اسرائیل – همدستی ایدئولوژیکی با مواضع راست افراطی اسرائیلی و روایت‌های مبنی بر ترس را که هدف آنها توجیه سرکوب جامعه مدنی عرب است، نشان داده بود.

کریگ در ادامه تصریح کرد که بسیاری از افراد موثر اماراتی در توییتر خود با اجازه دولت امارات از حملات اسرائیل در زمان حمله نیروهای نظامی اشغالگر در ماه مبارک رمضان به مسجدالاقصی، تعریف کردند.

این کارشناس انگلیسی نمونه‌هایی از موضع تبلیغاتی امارات در برابر اسرائیل را اعلام کرد . همانطور که « حمد الحوسنی» با حساب کاربری « اسرائیل به زبان عربی» که نوشته بود « تظاهرکنندگان فلسطینی توسط حماس مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند»، موافقت کرد.

«منذر الشحی» نیز در توییتر خود نوشت: از حساب کاربری اسرائیل به زبان عربی برای روشن شدن حقیقت متشکرم.

حساب کاربری اماراتی «حسن سجوانی» با کنایه هجوآمیز به بقیه توییت‌های داخلی که هشتگ « نجات شیخ جراح» را را‌ه‌اندازی کردند بودند گفت:« چرا تظاهرکنندگان فلسطینی نمی‌توانند مسجدالاقصی را تخلیه کنند و به سادگی به خانه‌های خود بازگردند».

کریگ تاکید کرد که این حساب‌های کاربری در رسانه‌های اجتماعی تصادفی نیست بلکه نماینده دولت امارات هستند درحالی که کشورهای حوزه خلیج فارس جامعه مدنی ندارد و فعالیت‌های سیاسی جرم شناخته می‌شود و هرگونه پیام‌های سیاسی از سوی فعالان و کاربران با مجازات شدید روبه‌رو است.

وی در ادامه توضیح داد که چنین حسابهای کاربری ابزار مستقیم رژیمی است که مانند اسرائیل از افکار عمومی عرب هراس دارد. دولت ابوظبی ، دقیقاً مانند «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل و نهاد امنیتی در اسرائیل دید که «بهار عربی» تهدیدی وجودی بالقوه برای آن محسوب می‌شود و دفاع ملت امارات از مسئله فلسطین یک کابوس امنیتی برای رژیم ابوظبی که در طول یک دهه گذشته به بزرگترین پشتیبان اقتدارگرای ضد انقلاب منطقه تبدیل شده، است.

بر اساس کارشناس رسانه‌های اجتماعی انگلیس رژیم اسرائیل بعد مدت‌ها تلاش توانسته افکارعمومی و ذهن‌های غربی را جلب کند تا از اشغالگری و جنایت آن حمایت کنند تا جایی که این کشورهای غربی فعالان را تروریست و منتقدان اسرائیل را « ضد یهود» توصیف می‌کنند و شواهد و اسناد خشونت  اسراییل علیه زنان و کودکان را اخبار جعلی می‌دانند.

کریگ افزود که تعداد کمی از مردم فریب این واقعیت را می خورند که توافق نامه‌ عادی سازی امارات متحده عربی با اسرائیل در راستای کمک به آرمان فلسطین صورت گرفته و بیشتر کارشناسان تنها پیش بینی می‌کردند که امارات همچنان چشم خود را بر رنج خلق فلسطین ببندد؛ اما جای تعجب است که امارات تا جایی پیش رفته‌ که تبلیغات صهیونیستی علیه فلسطینیان را نیز انجام می‌دهد.

این تحلیلگر انگلیسی اشاره کرد که امارات متحده عربی روایت‌های مبتنی بر ترس را در مورد فعالیت سیاسی عرب و چپگرایان و مذهبیون مخالف اسرائیل و فعالان جامعه مدنی را تروریست معرفی می‌کند.

در این گزارش آمده است که امارات متحده عربی – مانند رژیم اسرائیل – اسلام ستیزی غرب را برای توجیه سرکوب مخالفان تقویت کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: