پرش به محتوا

رئیس‌جمهور کوبا حملات اسرائیل به خلق فلسطین را محکوم کرد. 

هاوانا ، ۱۴ مه (خبرگزاری کوبائی پرنسا لاتینا) رئیس جمهور کوبا ، میگوئل دیاز کانل امروز «نقض آشکار حقوق بشر مردم فلسطین» توسط اسرائیل را محکوم کرد و خواستار پایان فوری حملات این کشور به غزه شد.

رئیس جمهور کوبا از طریق حساب توئیتر خود نوشت: «بربریت و توحش صهیونیستی که تحت پوشش و حمایت ایالات متحده و بدون نگرانی از هبچ مجازاتی در حال وقوع است، توهینی آشکار به جهان است».

وزیر امور خارجه کوبا ، برونو رودریگز پیش از این خواستار پایان دادن به این حملات اسرائیل شده بود.

وزیر خارجه در حساب کاربری تویتر خود نوشت که شورای امنیت سازمان ملل باید وارد عمل شده و مانع اقدامات اسرائیل شود.

در پنجشنبه شب گذشته و سپیده دم جمعه ، اسرائیل غزه را به کمک توپخانه.و جنگنده های نیروی هوائی در عرض ۴۰ دقیقه پنجاه بار بمباران کرد.
گروههای مقاومت فلسطین به نوبه خود بیش از ۲۰۰ موشک را یک شبه از سکوهای سیار شلیک کردند، آنها مجبور به جالجائی دائم سکوهای پرتاپ موشک ها هستند تا مانع شناسائی آنها توسط ابزار الکترونیکی ارتش دشمن شوند.

وزارت بهداشت فلسطین در آخرین گزارش خود تعداد قربانیان شب جهنمی پنجشنبه را بیش از یکصد و بیست نفر از جمله سی و یک کودک خردسال اعلام کرد در میان قربانیان یک زن و سه فرزند خردسالش نیز قرار دارد تنها در همین شهر به ۸۳۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی انیان حملات اسرائیل را به عنوان اعضای جنبش حماس و دیگر نیروهای مخالف فلسطینی که در نوار غزه با اسرائیل مقابله می‌کنند معرفی می‌کنند.
در حالی که بیشتر کشورهای منطقه تشدید حملات و خشونت اسرائیل را محکوم کردند شورای امنیت سازمان ملل متحد هنوز در این مورد سکوت کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: